بهترین سیستم گرمایشی برای منزل کدام است؟

وقتی خانه‌ای ساخته می‌ شود، تهیه یک سیستم گرمایشی مناسب یکی از دغدغه‌ های اصلی مالک آن است. ما قصد داریم در این مطلب شما را با هر یک از دستگاه‌ های گرمایشی آشنا کنیم و در نهایت کاربردی‌ ترین و بهترین سیستم گرمایشی را به شما معرفی کنیم.

انواع سیستم گرمایشی

  • شومینه
  • موتورخانه
  • پکیج
  • بخاری
  • گرمایش از دیوار یا قرنیز
  • اسپیلت
  • گرمایش از کف

شعله را بیشتر کنیم یا لباس گرم بپوشیم؟

شومینه، اسپیلت، گرمایش از کف و گرمایش از دیوارها نمی‌ توانند به‌ تنهایی گرمای مورد نیاز در خانه را تأمین کنند. البته این عناصر در کشورهایی که یاد گرفته‌ اند به‌ جای زیاد کردن شعله‌ های شومینه و بالا بردن دمای منزل لباس بیشتر بپوشند جوابگو است ولی متأسفانه در کشور ما نمی تواند مردم را راضی نگه دارد. درنتیجه ما باید به دنبال سیستم گرمایشی ای باشیم که در فصل سرما کل فضای خانه را گرم نگه دارد.

این گرماآفرین دوست داشتنی!

یکی از وسایل گرمازا که سال هاست در خانه های ما خدمت رسانی می کند بخاری است. این وسیله به دلیل سبک بودن، ارزان بودن، تنوع در طرح و شکل، نصب راحت و گرمای لذتبخش محبوب همه است. شما می‌ توانید متناسب با متراژ اتاقتان ابعاد بخاری را انتخاب کنید و از گرمای آن لذت ببرید. ناگفته نماند بخاری هم معایبی مانند تعبیه جای دودکش و جاگیر بودن را دارد ولی در کل مزایای آن بر معایبش برتری دارد. البته منظور از بخاری، بخاری ایست که با گاز کار می کند وگرنه بخاری برقی به دلیل مصرف بالا اصلا مقرون به صرفه نیست.

بهترین سیستم گرمایشی برای منزل

باید گفت در حال حاضر بهترین سیستم گرمایشی برای منزل موتورخانه است. البته موتورخانه برای خانه‌ هایی با تعداد واحد بالا مناسب تر است. این سیستم علاوه بر تأمین آب گرم مصرفی، به دلیل رد شدن لوله ها از کف و حضور رادیاتورها در هر اتاق گرمای مطلوبی که هر ایرانی دوست دارد را در فصل سرما به همراه خود می‌ آورد. در حال حاضر برای کم کردن پِرت انرژی در این سیستم آن را به صورت هوشمند طراحی کرده اند؛ یعنی این فناوری با برنامه ای که به سیستمش می‌دهید متناسب با ساعات مصرف مالکان و دمای محیط، درجه حرارت را کم یا زیاد می‌ کند.

شاید شما به دلیل هزینه‌ بر بودن سیستم هوشمند از استفاده از این فناوری سرباز زنید ولی مطمئن باشید اگر آن را بکار گیرید از هدر رفت چندین برابر قیمت آن‌ که بابت هزینه مصرف سوخت نابجا است، جلوگیری خواهید کرد.

مطلب مرتبط:

وسایل تزئینی کنار تلویزیون / تماشای یک صحنه خوش آب و رنگ!

پکیج؛ موتورخانه ای با ابعاد کوچک

سیستم گرمایشی ای که شبیه یک موتورخانه کار می‌ کند پکیج نامیده می‌ شود. این سیستم برای خانه‌ هایی با متراژ و واحد کم است. با تهیه یک پکیج شما می‌ توانید مدیریت کنید میزان دمای رادیاتورهایتان چقدر باشد. البته هزینه سرویس سالانه پکیج کمی بالاست که به داشتن تسلط بر روی سیستم گرمایشی تان می ارزد.

[چیدانه]

 

The post بهترین سیستم گرمایشی برای منزل کدام است؟ appeared first on مجله اینترنتی هفتستان.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *