چیدمان منزل شیک و باسلیقه چگونه است؟

چیدمان منزل شیک و همه چیز تمام

طراحان دکور همواره معتقدند که یک چیدمان جذاب، قطعا بازتابی از سلایق، علایق و رنگ مورد پسند ساکنان خانه است که با اصول علمی دکوراسیون تلفیق شده و ماحصلی ماندگار خلق می کند.برای اینکه اصول یک چیدمان مناسب را بدانید با ما همراه شوید


دکوراسیون منزل شیک ایرانی

برای اشیاء داخل بوفه بهتر است که از هر شی سه سایز متفاوت در نظر گرفته شود( مثلا سه سایز مختلف شمع )؛ در این صورت بوفه شما جلوه ای زیباتر خواهد داشت.هنگام چیدن لبه بالای شومینه توجه داشته باشید که تقارن را حتما رعایت کنید.برای دو طرف لبه بالای شومینه همیشه از اشیاء جفت استفاده کنید.

ایجاد بافت در چیدمان اتاق

یک چیدمان خوب، در اصل می بایست تلفیقی از تمام مواد از جمله شیشه، چوب،سرامیک، آینه، پارچه، شمع و… باشد؛ این مواد گوناگون در نهایت می بایست به شکل یک بافت منسجم به نظر برسند.این بافت باید دارای یک زمینه رنگی باشد، خصوصا در مورد اشیائی که روی زمین قرار می گیرند،باید تناسب رنگی را به خوبی رعایت کنید. برای اینکه فرش شما با اشیاء دیگر تناسب داشته باشد،بهتر است رنگ های خنثی را برای فرش در نظر بگیرید.


مقیاس و اندازه مناسب برای وسایل دکوراسیون منزل

این نکته بسیار مهم و قابل توجه است. هر قدر وسایلی که در نظر می گیرید دارای مدل و رنگ زیبا و مناسبی باشند اما نسبت به فضای اتاق شما سایز مناسبی نداشته باشند، هیچ گاه زیبا جلوه نخواهند کرد.برای مثال اگر قصد داشته باشید برای دیوار بالای کاناپه قاب عکسی نصب کنید،حتما می بایست سایز قاب با اندازه کاناپه تناسب داشته باشد.

چنانچه کاناپه شما 2/5 متر طول دارد، نصب یک قاب کوچک 60 در 90 سانتی متری برای بالای آن کاناپه بزرگ اصلا مناسب نیست!طول قاب عکسی که بالای یک کاناپه قرار می گیرد می بایست حدود دو سوم طول کاناپه باشد.بنابراین برای بالای کاناپه مورد مثال، یک قاب 1/5 متری مناسب است.


از آنجایی که قاب با این سایز را نمی توان به راحتی در بازار یافت،می توانید از دو قاب کوچک تر در کنار هم استفاده کنید. در این مثال راه دیگری که برای پر کردن فضای بالای کاناپه وجود دارد،نصب شمعدان های دیوارکوب در کنار قاب عکس ها است.

جلوگیری از ریخت و پاش و شلوغی

برخی از شما هر آنچه را دوست دارید داشته باشید، سریع خریداری می کنیدو آن را به هر نحو که شده دردکوراسیون منزل خود جای می دهید.اصول چیدمان شیک باید به شما بگوییم که این کار اصلا صحیح نیست! در برخی از خانه ها روی میز اُپن آشپزخانه یا روی کنسول،آنقدر پر از اشیاء گوناگون است که از شلوغی زیاد هیچ یک دیده نمی شوند و نمی توانند جلوه کنند!
به شما توصیه می کنیم در مورد خرید همه وسایلی که دوستشان دارید زیاد تعصب نداشته باشیدو تنها به این فکر کنید که چگونه می توانید جلوه و دکور خانه خود را جدید و متنوع سازید.

توصیه دیگر ما این است که هر بار وسایل دلخواه خود را به دکوراسیون اتاق اضافه می کنید،یک وسیله قدیمی تر را حذف و آن را به فرد دیگری هدیه کنید تا شیء جدید بیشتر جلوه کند.

یادتان باشد هرچه تعدد وسایل در اتاق بیشتر باشد تمیز کردن آنها نیز مشکل تر است.پس از اتمام چیدمان سعی کنید با اضافه کردن وسایلی مثل یک گلدان پر از گل های خوش رنگ، به فضا جان دهید.این را فراموش نکنید که خانه و اتاق هایش متعلق به شما است و در نهایت بهترین حالت آن زمانی است که شما در آن احساس راحتی و آرامش کنید. این توصیه ها و نکات برای شروع کافیست،دیگر بدون هیچ نگرانی اقدام به تغییر محیط پیرامون خود کنید و بدانید که تغییر و تنوع همیشه لازم است.

هنگامی که لوازم اتاق نشیمن را میچینید، یک روش ساده انتخاب مرکز توجه یا نقطه تمرکز برای اتاق است. این نقطه، در واقع مرکز ثقل اتاق است و وسایل باید درست در مقابل این قطعه مهم چیده شوند. به این ترتیب شما باید مراحل زیر را طی کنید.

1- نقطه تمرکز را انتخاب کنید. شومینه، پنجره های بزرگ یا میز تلویزیون و چیدمان وسایل دکوراسیون منزل و مبلمان را در اطراف آن انجام دهید. این نقطه تمرکز باید به دیوار تکیه داشته باشد و مبلمان دور از دیوارها چیده شوند تا فضایی خودمانی و گرم ایجاد شود.

2- صندلیها و مبلها را بیش از حد از یکدیگر دور نگذارید تا مهمانان شما بتوانند به راحتی با یکدیگر صحبت کنند.

3- محل میز را طوری انتخاب کنید که در دسترس تمام نشستگان باشد. در صورت امکان در نزدیکی هر مجموعه مبل، یک چراغ پایه دار یا آویز بلند قرار دهید.


برگرفته از نمناک

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *