دکوراسیون داخلی آشپزخانه

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

چقدر به محیط زندگی خود اهمیت می دهید؟ هیچ می دانید، اگر نوع دکوراسیون منزلتان را همچون سلیقه تان طراحی کنید، چه تاثیری بر آرامش روح و روان شما خواهد داشت؟ آشپزخانه که از سوی نامگذاران قلب خانه لقب گرفته است، دکوراسیون داخلی آشپزخانه اگر از یک رنگ آمیزی و چیدمان معمولی برخوردار باشد هیچ تاثیری جز خستگی و کسالت بر روح افراد خانه به ویژه خانم ها و همسران شما نخواهد داشت. اگر کمی با دقت و حوصله به این موضوع بنگرید متوجه خواهید شد که چرا این سالها حضور خانواده ها در رستوران ها پررنگ تر از سابق شده است و مطمئنا علت به مرز نهایت رسیدن فروش مراکز تهیه غذا را خواهید فهمید! وقتی کدبانوی منزل مجبور به کار در یک دکوراسیون داخلی آشپزخانه بدون رعایت اصول اولیه و غیرقابل جذاب است، چگونه می تواند برای پخت و پز حوصله و از ابتکارات خود استفاده نماید.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

طراحی مطلوب دکوراسیون داخلی آشپزخانه

۱٫مشخص کردن سبک زندگی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه : اگر وضعیت کاری شما طوری است که زمان زیادی در آشپز خانه صرف نمی کنید بهتر است برای آشپزخانه مبالغ زیادی خرج نکنید.

۲٫ جایی برای قرار دادن میز بزرگ برای خانواده هایی که غذاهای غیر رسمی را ترجیح می دهند برای استفاده خانواده و دوستان مفید است.

۳٫ برای پذیرایی عالی از میهمانان بهتر است از آنها در فضای دیگری پذیرایی نمایید.

۴- اغلب کودکان مایل اند در پختن غذا و یا کارهای دیگر شما را همراهی نمایند لذا گرچه خانه وسيع دارید ولی استفاده از میز نقاشی – رنگ آمیزی _ انجام تکالیف مدرسه کودکان در آشپز خانه قابل پیش بینی است.

۵٫از موارد مورد احتیاج بسیار در آشپز خانه انباری برای وسایل اضافی و اسباب بازی هاست و از مهم ترین اقدامات در این مرحله آن است که به نیازهای دوستان و فامیلی که سالخورده یا معلول هستند توجه بیشتری نمایید.

۶٫استفاده از سطوح شیبدار (رمپ) بجای پله برای استفاده از صندلی چرخدار بسیار مناسب است.

۷٫ اگر دارای آشپز خانه تاریکی هستید قطعا می خواهید که روشن تر و دارای عمق فضایی بیشتری جلوه کند، پس از رنگ های روشن مانند سفید استفاده کنید. رنگ های نارنجی، قرمز، زرد و سبز، حس زنده بودن و شکوه را برای آشپزخانه به ارمغان آورده اند این حس حاصل تقابل رنگ های دیوارها و وسایل است. هرگاه احساس کنید که نیاز به روحی جدید در آشپز خانه دارید، به آسانی می توانید برخی از خرده وسایل را عوض کنید و به جای آنها جایگزین هایی با رنگ جدید تهیه کنید

 ۸٫ صفحه کار معمولا در دکوراسیون داخلی آشپزخانه ضروری است می تواند در آشپزخانه کوچک به صورت کشو در زیر سینک ظرفشویی قرار بگیرد یا اولین کشوی نزدیک به سینک و گاز به صورت اپن آشپزخانه در نظر گرفته می شود .

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه ، نحوه استقرار کابینت ها و لوازم باید بر حسب استاندارد بوده که ضمن این که مقدار فضای چرخش و تردد را کاهش می دهد، فضای کافی برای حرکت آزادانه را فراهم می سازد. در صورت امکان کار به حالت ایستاده باید به حداقل رسیده و وضعیت نامناسب بدن بر حسب کار، ارتفاع وسایل و اندازه بدن فرد کاهش یابد، تامین روشنایی مناسب سطوح کاری امر مهمی محسوب می شود. نحوه چیدن وسایل آشپزخانه باید طوری باشد که فرد در هنگام کار از راست به چپ حرکت کند، این کارها عبارت اند از: استفاده از سطوح نگهدای وسایل، آشپزی، تدارک مواد غذایی، شستشوی ظروف در سینک و آبگیری ظروف.

 

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه مهندسی ساز

علی رغم توجه به مسائل استاندارد، هنوز هم طرز ساخت و ابعاد آشپزخانه و لوازم آن به صورت قابل ملاحظه ای در حال تغییر و تحول است. در یک آشپز خانه میز آشپز خانه، معمولا از جنس چوب تخته چندلا_نئوپان و پلاستیک هستند.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

دکوراسیون داخلی آشپزخانه طوری چیده می شوند که غیر قابل تغییر بوده و دارای سطوح کاری و ذخیره مواد باشند. در این نوع دکوراسیون داخلی آشپزخانه مواد مورد استفاده در جعبه روی سطوح چوبی رو باز را می توان با پوششی از لای چوب یا روکشی از پلاستیک پوشاند. قفسه های آشپزخانه به صورت چوبی با تخته ای با روکش پلاستیکی هستند، استفاده از قفسه های فلزی برای قرار دادن قابلمه و ماهی تابه بهتر است. در صورت کوچک بودن فضای آشپزخانه نصب در های کشویی یا تاشو – توصیه می شود.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه لوکس

زیرا این درها در هنگام باز شدن فضای چندانی را در دکوراسیون داخلی آشپزخانه اشغال نمی کنند. از کابینت های طبقه دار برای نگهداری ظروف بزرگ سنگین یا وسایلی که از آنها به ندرت استفاده می شود، می توان بهره گرفت، کابینت های دیواری عمق کمی دارند بنابراین از سطوح کاری زیر آنها می توان بدون هیچ مشکلی استفاده کرد. با گذاشتن ظروف چینی داخل این کابینت ها فرد می تواند بدون خم شدن، آنها را بر دارد و به آنها دسترسی داشته باشد. کمدهای یکسره بلند برای نگهداری مواد پاک کننده و جارو و .. مناسب هستند. می توان يخچال های خانگی کوچک، اجاق گازها یا ماکروویوها را با ارتفاع مناسب روی آنها قرار دارد.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

سینک های ظرفشویی و تخته های آبگیری ظروف باید متناسب با داخل کابینت های طبقه دار باشند چون در داخل این کابینت ها می توان یک سطل زباله ماشین ظرفشویی و چیزهای مصرفی دیگر را (در صورت لزوم یک آبگرمکن برقی) جای دارد. وجود دستگاه مکش هوا در بالای اجاق الزامی است هودهای مکنده برای این کار بسیار مناسب هستند.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک

یک تفاوت عمده بین سیستم مکش هوا و سیستم چرخشی وجود دارد و آن این که در سیستم های مکنده، باید حفره ای رو به بیرون تعبیه شود. این سیستم ها نسبت به سیستم های چرخشی کارآمدتر بوده و بیشتر مورد توجه افراد واقع می شوند

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه ناب

در هنگام طراحی و نقشه کشی و به منظور ایجاد فضای کافی برای نگهداری و ذخیره مواد در آشپزخانه، باید به ابعاد کابینت ها و لوازم داخل آنها توجه کرد اجاق های گازی و برقی مدرن باید فضای طوری طراحی شوند که متناسب با لوازم دیگر بوده و در مجموع باعث سهولت روند کار در آشپزخانه برای گردند. در چنین محیطی باید از پریز به حد کافی استفاده کرد. یعنی برای هر منطقه کاری و آماده سازی امکان مواد غذایی یک جفت پریز کافی است.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

نوشته دکوراسیون داخلی آشپزخانه اولین بار در دکوراسیون و طراحی داخلی مارون پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *