دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۱۷ – ده سبکی که ظاهر خانه شما را در سال ۲۰۱۷ شکل می دهد.

دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۱۷ – برای سالی درخشان، پر از رنگ های شاد، الگوهای ترکیبی و نمادهای خوشایند -به علاوه چند چرخش غیر منتظره آماده باشید.

۱- سبز روشن

دکوراسیون داخلی منزل 2017

در سال ۲۰۱۷ این سایه روشن از رنگ سبز شاد را در دکوراسیون داخلی منزل، مد و طرح های تبلیغاتی خواهید دید. سبزی که رنگ سال ۲۰۱۷ شرکت پنتون (۲۰۱۷ Pantone Color Of The Year) نام گرفته است، قرار است نشان دهنده ی تازگی و تجدید حیات باشد – چیزی که به گفته ی شرکت پنتون در این محیط سیاسی و اجتماعی پیچیده می تواند برای همه ما مفید باشد.

۲- پروانه ها

دکوراسیون داخلی منزل سال 2017

پروانه ها بصورت فزاینده ای به عنوان نمادی از شادی و سبک بالی در طراحی خانه ها بکار می روند، مانند این آپارتمان ( SoHo apartment) که توسط ساشا بیکوف طراحی شده است، و محصولاتی همچون (these butterfly containers) که توسط استودیوی پالس پاتن در شهر آمستردام طراحی شده اند. پروانه به عنوان سمبل زیبایی و خوشبختی، دیگر برای طراحی اتاق خواب کودکان بکار نمی رود بلکه در برخی از فضاها با تم فریبنده بکار می رود، مانند کاغذ دیواری پروانه فیروزه ای اثر کریستیان لاکرویکس که در اینجا نشان داده شده است (Christian Lacroix).

۳- دترویت، میشیگان

دکوراسیون داخلی منزل 2017

با رشد وجهه ی هنرمندانه ی شهر دترویت افراد خلاق زیادی – از جمله طراحان سابق به این شهر هجوم آورده اند و شهر یک رنسانس طراحی را تجربه می کند و محیطی بوجود آمده که برای بازدید کنندگان جالب است. دترویت که به “بروکلین جدید” و اولین “شهر طراحی” رسمی در آمریکا مشهور شده است، شاهد تأسیس فروشگاه های جدید لوازم خانه و دکور منازل توسط طراحان محلی است که بسیاری از آنها بدلیل اجاره بهای کمتر و قیمت ارزانتر مغازه های این شهر نسبت به جاهایی مانند نیویورک و سان فرانسیسکو به این شهر آمده اند. انستیتوی هنر دترویت (Detroit Institute of Arts) که ۱۳۰ سال قدمت دارد و موزه هنرهای معاصر دترویت (Museum of Contemporary Art Detroit) هم تلاش می کنند تا با برنامه های توسعه و نمایشگاه های بسیار خوب، روح خلاقیت را در شهر بدمند.

۴- الگوهای ترکیبی

دکوراسیون داخلی منزل 2017

این گرایش برای اولین بار در هفته مد نیویورک در پاییز ۲۰۱۶ بروز پیدا کرد (بخاطر داشته باشید که مجرای مد در واقع سازمان دهنده ی آن چیزیست که وارد فضای خانه ما می شود)، و در دکوراسیون خانگی امسال نمود بیشتری هم پیدا می کند. برای دوستداران الگو، قطعاتی که الگوهای ترکیبی دارند حکم خداحافظی با این مفهوم را دارند که این قطعات ممکن است شلوغ باشند. بعنوان مثال این کامفورتر (comforter) اتاق را مملو از الگوهای فریبنده و نا متناسب می کند.

۵- مواد مصنوعی

دکوراسیون داخلی منزل سال 2017

در سال ۲۰۱۷ در زمینه دکوراسیون داخلی منزل مواد مصنوعی متداول خواهند بود – و منظور ما تنها فرش های مصنوعی نیست. مالکان منازل و طراحان، بدلیل قیمت پایین تر و گاهی هم بدلیل با دوامتر بودن، به دنبال جایگزین کردن مواد طبیعی با مواد مصنوعی هستند. به عنوان مثال تیرهای سقف از جنس چوب مصنوعی، مانند چوب طبیعی فاسد یا خمیده نمی شود، و کوارتز دستکاری شده مقاومت بیشتری از سنگ مرمر کارارا در مقابل حرارت و مواد اسیدی دارد. سایر گرایشات طراحی منزل با مواد مصنوعی را می توانید در خلال پیشخوان های از جنس چرم مصنوعی، گیاهان مصنوعی و کف های خاکستری کارخانه ای (جایگزینی برای تقاضای پیچیده ی دادن رنگ و لعاب خاکستری به چوب های سخت) ببینید.

۶- بافت، بافت، بافت

دکوراسیون داخلی منزل سال 2017

ما زمان زیادی را صرف نگاه کردن به صفحه های تخت میکنیم، بنابراین طراحان با درگیر کردن مشتریان با سطوح بافت دار سعی می کنند آنها را جذب کنند. پاتی کارپنتر، مأمور بررسی تمایلات جهانی و مدیر خلاق شرکت کارپنتر (carpenter + company) می گوید: “این راهی است برای دعوت کردن از مشتریان در نمایشکاه تا لمس کنند، چراکه ما بعنوان انسان به ارتباط و تماس نیاز داریم. ما شاهد دستکاری زیادی در مواد هستیم مانند پیچ و شکن دادن و تا کردن مخمل و کتان، به علاوه ی کوک های بزرگ با الیاف لوکس و زیبا”. این کاناپه مخملی را به عنوان نمونه در نظر بگیرید.اینها همه بخشی از تبلیغات کارپنتر در مورد تمایل بسیار زیاد به راحتی است. “همه ی ما به دنبال این جنبه از راحتی هستیم تا در میان اینهمه آشفتگی و اطلاعاتی که هر لحظه به ما می رسد در مکان راحتی استراحت کنیم”. بنابراین در سال ۲۰۱۷ شاهد حضور بیشتر فرش ها و موهر و سایر موارد لوکس ساخته شده از مواد مصنوعی خواهید بود.

۷- سرمه ای، سیاه جدید است

دکوراسیون داخلی منزل 2017

چه بدنبال ایجاد تنوع در اتاق خود باشید، چه به روز کردن کابینت های آشپزخانه، به هر حال در سال ۲۰۱۷ سرمه ای جایگزین مطلوب رنگ سیاه خواهد بود. یک چرخش مدرن همراه با حسی نوستالژیک. سرمه ای بخوبی با هر الگوی رنگی ست می شود و حس راز آلودی به فضا می دهد بدون آنکه کاری کند که فضا کوچک به نظر برسد (گاهی سیاه این اثر را دارد).

۸- استفاده از افراد صنعتگر و حرفه ای (بجای انجام کار توسط خود فرد یا DIY)

دکوراسیون داخلی منزل 2017

سالهاست که مردم دنیا تحت تأثیر پینترست، اینستاگرام و البته اتسی (Pinterest, Instagram, Etsy) بطور وسواس گونه ای به انجام دادن کارهایی که تخصصش را ندارند روی آورده اند، اما اکنون طراحان بدنبال آیتم هایی هستند که بیشتر فنی و حرفه ای هستند نه آنهایی که آسان و سریع ساخته می شوند (مانند این گلدان هنری دست ساز: hand blown art vase). در این خصوص کارپنتر می گوید “شما الوار و متریالی خواهید دید که برای کار کردن با آنها سطح بالایی از مهارت و تخصص ضروری است. بجای تکه های بزرگ و ناقص چوب بازیافت شده، شاهد حضور مجدد کریستال و چینی و کارهای چوبی فوق العاده خواهید بود”.

۹- سفید خام

دکوراسیون داخلی منزل 2017

با برگشتن طراحان داخلی منزل به سمت کالاهای دست ساز حرفه ای در سال ۲۰۱۷، شاهد ظهور سفید خام، سفید گچی و سفید استخوانی خواهید بود. کارپنتر اظهار می کند: “سفید خام واقعاً آنتیک و ساخت دست به نظر می رسد. یک زیبایی که حاصل بی عیب نبودن است، ظاهری طبیعی و ارگانیک در جاییکه شما به بافت نیاز دارید، چراکه سفید صاف و صلب واقعاً بایر به نظر می رسد.”

۱۰- اسباب و اتاق هایی که تا می شوند (جمع می شوند)

دکوراسیون داخلی منزل 2017

“کمتر، بیشتر است”. این عبارت بیشتر از هرچیزی برای دکوراسیون فضای داخل خانه صادق است، و سال ۲۰۱۷ سالی است که در آن طراحان دکوراسیون داخلی منزل به استقبال اتاق های تاشو و اسباب اثاثیه ی جمع شو می روند تا فضای مربعی پرارزش را حفظ کنند. مشخصه هایی مانند سرپوش های متحرک جمع شدنی برای جزیره ی آشپزخانه (مانند آنچه که در اینجا آمده:  Gaggenau) و حتی آشپزخانه هایی که به تمامی در یک جعبه جمع می شوند محبوب تر خواهند شد. در سئول مهندسان همچنین در حال توسعه ی پارک های خارج از منزل جدیدی (new outdoor parks) هستند که قابلیت جمع شدن دارند و چهار پایه (stool) که در تصویر مشاهده می کنید وقتی استفاده نمی شود به شکل یک کتاب در می آید.

منبع: دکورلند

نوشته دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۱۷ – ده سبکی که ظاهر خانه شما را در سال ۲۰۱۷ شکل می دهد. اولین بار در دکوراسیون داخلی | دکورلند. پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *