طراحی ساخت کابینت در تهران و ماجرای شهرزاد

شهرزاد قصه‌گو را که می‌شناسید؟ داستان ما از جایی شروع شد که شهرزاد خسته از آن همه به هم ریختگی آشپزخانه به سراغ جادوگر شهر رفت تا برای این مشکلش چاره‌ای پیدا کند.

جادوگر پیر هم یک پودر به شهرزاد داد و به او گفت این پودر را داخل شومینه بریزد و بعد درست مثل هری‌پاتر فریاد بزند: من به دنبال ساخت کابینت در تهران هستم. و بعداز آن هم راهی تهران بشود تا به راز این قفسه‌های جادویی پی ببرد.

همیشه شهرزاد برای ما قصه گفته‌است اما این‌بار ما می‌خواهیم در این مطلب قصه‌ی شهرزاد و ماجراهایش را با انواع کابینت در تهران برایتان تعریف کنیم. برای یک سفر طولانی به اندازه‌ی هزاران سال آماده هستید؟ اگر جواب‌تان یک «بله» بلند است با ما و شهرزاد همراه بشوید.

آشنایی با انواع مدل‌های کابینت در تهران

شهرزاد داستان ما آدم بی‌گدار به آب زدن نبود. او دوست داشت قبل از این‌که سفر جادویی‌اش را شروع کند، کمی راجع به انواع مدل‌های کابینت در تهران تحقیق کند. برای همین شب‌ها سری به گوی بلورین جادوگر می‌زد و با گفتن اسم رمز کابینت تهران با صدایی آرام، کلی اطلاعات به دست می‌آورد. او یک لیست نوشت و در آن انواع مدل‌های کابینت در تهران را با جزئیات یادداشت کرد.

کابینت ممبران: انواع کابینت ممبران به خاطر جزییات و زیبایی‌ چشم‌نوازشان در تهران خیلی معروف هستند. و صاحبان خانه‌های لوکس و لاکچری معمولا برای زیباتر شدن خانه‌هایشان به سراغ کابینت ممبران می‌روند. یک آشپزخانه با کابینت ممبران پر از جزییات ریز و درشت است. جزییاتی مثل سرستون‌ها، منبت‌کاری‌ها، بوفه‌های زیبا و … که همه ‌با هم به جذاب‌تر شدن آشپزخانه کمک می‌کنند. ساخت کابینت در تهران آن هم از نوع ممبرانش کمی زمان‌بر است. ممبران‌ها به خاطر تنوع در طرح و رنگ میان بانوان حسابی پر طرفدارند و البته قیمتشان هم نسبت به انواع کابینت ام‌دی‌اف بیشتر است.

کابینت ام‌ دی اف: کابینت ام دی اف، به خاطر سادگی و البته کم‌هزینه بودنش یکی از متداول‌ترین انواع کابینت در تهران است. کابینت ام دی اف اگر از متریال خوب ساخته بشود، عمر نسبتا خوبی دارد و می‌شود تا مدت‌ها روی آن حساب کرد. از طرف دیگر تنوع رنگ کابینت ام دی اف هم زیاد است و البته این می‌تواند یک عیب بزرگ هم به حساب بیاید چون اگر بخشی از کابینتمان خراب بشود باید به سراغ انواع مدل‌های کابینت در تهران برویم، تا شاید مدل و رنگی کاملا هماهنگ با کابینت خودمان پیدا کنیم.

کابینت هایگلاس: در آینده نوعی از سبک چیدمان به اسم سبک مدرن، خیلی محبوب می‌شود. و از آن‌جایی که طرفداران این سبک عاشق طرح‌های ساده هستند، به سراغ طراحی و ساخت مدل خاصی از کابینت به نام کابینت هایگلاس می‌روند. کابینت‌های هایگلاس سطح براقی دارند و همین باعث می‌شود نسبت به سایر مدل‌ها زودتر لک بشوند و البته خط و خش هم زودتر صورتشان را خراب می‌کند. این مدل به خاطر سادگی‌ و البته رنگ‌های جذاب و متنوعش توانسته طرفداران سبک مدرن را حسابی راضی کند.

کابینت چوبی: خب ظاهرا در دنیای آینده، دیگر خبری از زندگی در جنگل نیست. بنابراین مردم دوست دارند کمی از دنیای طبیعت را با خودشان به خانه بیاورند. کابینت چوبی، یکی از انواع مدل کابینت در تهران است که می‌شود برای دوستی با طبیعت، رویش حساب کرد. البته قیمت کابینت چوبی گران‌تر از سایر کابینت‌ها است و مدت زمان ساختش هم تقریبا بیشتر است. اما با توجه به عمر طولانی این مدل کابینت، به نظر می‌رسد این میزان هزینه، مناسب باشد چون با انتخاب و ساخت این نوع کابینت، دیگر لازم نیست تا مدت‌ها دست به دکور آشپزخانه بزنیم.

همه‌ی داستان‌هایی که باید هنگام خرید کابینت در تهران به آن‌ها توجه کنید

شهرزاد بعد از اینکه خیلی خوب راجع به انواع مدل‌های کابینت در تهران تحقیق کرد. دفترچه‌اش را برداشت و با پودر جادویی جادوگر و در حالی‌که رو به شومینه فریاد می‌زد: «من به دنبال ساخت کابینت در تهران هستم»، راهی تهران شد.

همین که پایش به تهران رسید، به سراغ یک کابینت‌ساز خوب و ماهر رفت که اسمش را از طریق همان تحقیقات عجیب به دست آورده‌بود. آقای کابینت‌ساز هم همین که چشمش به شهرزاد خورد و فهمید از کجا آمده، تصمیم گرفت تمام اصول ریز و درشتی که راجع به خرید و ساخت کابینت در تهران می‌داند، به شهرزاد بگوید. این شما و این هم توصیه‌های جناب کابینت‌ساز به شهرزاد که پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به آن بیندازید.

نکاتی که باید هنگام طراحی و ساخت کابینت در تهران به آن‌توجه کنیم

جنس کابینت: جنس کابینت را با توجه به بودجه‌ و شرایط آب و هوایی و … انتخاب کنید. مثلا اگر در منطقه‌ای مرطوب زندگی می‌کنید شاید بهتر باشد به سراغ انواع مرغوب‌تر کابینت ام دی اف بروید. یا اگر یک بچه‌ی کوچک دارید و می‌دانید که هر لحظه ممکن است با یک شی تیز به جان کابینت بیچاره بیفتد، بهتر است دور کابینت هایگلاس را خط بکشید! در ضمن اگر بودجه‌ی محدودی دارید، بهتر است از خیر کابینت چوبی بگذرید و به سراغ نوع ارزانتری از کابینت در تهران بروید.

یراق‌آلات: درست است که ظاهر کابینت مهم است، اما اگر بودجه‌ی محدودی دارید، به سراغ مدل‌های ساده‌تر بروید و در عوض بخشی از بودجه را به انواع لوازم جانبی کابینت مثل لولا، ریل، دستگیره و قفسه‌ها و … اختصاص بدهید و سعی کنید کیفیت را فدای زیبایی ظاهری نکنید.

فضای آشپزخانه: اگر صاحب یک آشپزخانه‌ی کم نور هستید، بهتر است به سراغ رنگ‌های روشن بروید تا فضای آشپزخانه‌تان بزرگ‌تر بشود، یا اگر سقف آشپزخانه کوتاه است می‌توانید از دسته‌ها و طرح‌های عمودی استفاده کنید. حتی ممکن است حس ‌کنید اشپزخانه‌تان زیادی سرد و بی روح است، این‌طور وقت‌ها خوب است هنگام ساخت و طراحی کابینت در تهران به سراغ رنگ‌های گرم‌تر و یا ترکیب یک چند رنگ بروید، تا کمی رنگ و لعاب به آَشپزخانه اضافه بشود.

از طرف دیگر به فضاهای مرده دقت کنید. یک قفسه‌ی ساده‌ی فلزی در کنج گاز می‌تواند یک جای امن و‌ خوب برای ادویه‌ها و روغن‌ها باشد. یا مثلا به فضای زیر سینک یکی دو تا قفسه اضافه کنید تا شوینده‌ها بتوانند در کمال آرامش در کنار هم بنشینند. و البته تا جایی‌که می‌توانید به کابینت‌هایتان عمق بدهید تا بتوانید وسایل بیشتری را در هر قفسه بگذارید و از حداکثر فضا استفاده کنید.

ویژگی‌های یک کابینت ساز خوب

شهرزاد با توجه به همه‌ی توصیه‌های آقای کابینت‌ساز، در نهایت یک مدل کابینت انتخاب کرد و از او خواست تا آن مدل کابینت خاص را بسازد. اما متاسفانه آقای کابینت‌ساز وقت نداشت. برای همین به شهرزاد پیشنهاد کرد به سراغ یک کابینت‌کار خوب برود. و البته حواسش بود که ویژگی‌های یک کابینت‌کار خوب را قبل از رفتن به شهرزاد بگوید.

یک کابینت کار خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

  • یک کابینت‌کار خوب خوش قول است و سعی می‌کند طبق تعهداتش کار را در زمان مشخص تحویل بدهد.
  • با توجه به بودجه و سلیقه‌ی مشتری بهترین طرح را برایش اجرا می‌کند.
  • سعی می‌کند با توجه به سختی کار، منصفانه‌ترین قیمت را به مشتری پیشنهاد بدهد.

ارزان‌‌ترین قیمت کابینت در تهران

قصه‌گوی ما کمی بیشتر از زمانی که برایش تعیین شده‌بود، در تهران مانده‌بود. برای همین تصمیم گرفت به دنبال ارزان‌ترین قیمت کابینت در تهران بگردد. او در تحقیقاتش فهمید که قیمت ساخت کابینت در تهران به شکل متر طول بیان می‌شود. بنابراین وقتی یک کابینت‌کار می‌گوید قیمت یک متر طول کابینت های‌گلاس مثلاً 1,300,000 تومان است، منظورش بخش زمینی و بخش دیواری کابینت است.  اصولا محاسبه‌ی قیمت کابینت به شکل متری اشتباه است.

شهرزاد البته در تحقیقات مفصلش به یک جدول هم رسید که قیمت حدودی انواع کابینت در آن نوشته شده‌بود، بنابراین برای تصمیم‌گیری بهتر، تمام این قیمت‌ها را در دفترش ثبت کرد تا سر فرصت برای ساخت کابینت در تهران یک تصمیم درست و منطقی بگیرد.

حالا وقتش رسیده نگاهی به جدول قیمت ساخت انواع کابینت در تهران بیندازید!

 

جدول قیمت انواع کابینت در تهران

نوع کابینت حداقل(تومان) حداکثر(تومان) توضیحات
نئوپان روکش ملامینه 650,000 800,000 بدنه و درها ملامینه
ام‌دی‌ا‌ ایرانی 900,000 1,100,000 ورق ام‌دی‌اف ایرانی
ام‌دی‌اف خارجی 1,000,000، 1,300,000 ورق ام‌دی‌اف خارجی
های‌گلاس ایرانی 1,100,000 1,300,000 ورق های‌گلاس ایرانی
های‌گلاس خارجی 1,300,000 1,700,000 ورق های‌گلاس خارجی معمولا ترک
پلی‌گلاس ایرانی 1,200,000 1,400,000 ……….
ممبران 1,500,000 2,200,000 بستگی به طرح دارد
چوبی-روکش چوب 1,700,000 2,200,000 بستگی به طرح و رنگ دارد.
چوبی-تمام چوب 2,000,000 3,500,000 بستگی به نوع و میزان مصرف چوب و رنگ دارد.
Pvc 1,300,000 1,700,000 بدنه و درها pvc

 

شهرزاد با یک کابینت‌ساز خوب در تهران آشنا می‌شود

قصه‌ی ما دیگر دارد به آخرهایش می‌رسد. شهرزاد ماجرای ما حالا تقریبا ارزان‌ترین قیمت ساخت کابینت در تهران را می‌داند، با ویژ‌گی‌های یک کابینت‌کار خوب آشناست و از همه مهم‌تر، انواع مدل‌های کابینت در تهران را به خوبی می‌شناسد و از میانشان یکی دو مدل را انتخاب کرده‌است. حالا باید کار نهایی را به چه کسی سفارش بدهد؟

شهرزاد همین‌طور که بین سایت‌های مختلف می‌چرخید، چشمش به سایت سلام ساختمان خورد. یعنی درست همین‌ سایتی که نگاه شما را درگیر کرده است! سلام ساختمان یک لیست پر و پیمان از کابینت‌کارهای مختلف دارد که حسابی به کار شهرزاد می‌آید!

شهرزاد هم وقت را تلف نکرد و وارد صفحه‌ی ثبت سفارش شد و بعد از ثبت سفارش منتظر ماند تا سلام ساختمان بهترین و معتبرترین کابینت‌کارانی را که می‌شناسد به او معرفی کند. حالا که شهرزاد انقدر زود وارد عمل شده، پس شما منتظر چه هستید؟! برای رسیدن به کابینت دلخواهتان یک ثانیه را هم نباید از دست بدهید!

نوشته طراحی ساخت کابینت در تهران و ماجرای شهرزاد اولین بار در سلام ساختمان. پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *