کمد ممبران، طرح های لاچکری و شیک برای کمد دیواری و کمد لباس با درب وکیوم

صندوقچه‌های قدیمی مادربزرگ‌ها را یادتان هست؟ همان‌ها که گوشه‌ی اتاق بودند و رویش یک ترمه می‌انداختند، و هر چند وقت یک‌بار درش باز می‌شد و ما با چنان ذوقی داخلش را نگاه می‌کردیم انگار در تالار اسرار به روی ما باز شده‌بود؟

این روزها دیگر خبری از آن صندقچه‌های جالب نیست و آن‌ها هم به همراه همه‌ی خاطره‌های کودکیمان، جایشان را به وسایل مدرن‌تر و امروزی داده‌اند. با ورود انواع کمدها و به خصوص کمد دیواری وکیوم و …دیگر کسی به این صندوقچه‌های دست و پاگیر نیازی نداشت و لباس‌ها با کلی غرور و متانت می‌رفتند و یک گوشه‌ی کمد را اشغال می‌کردند.

البته کمدهای دیواری خیلی به پیشرفت علاقه داشت و از درجا زدن اصلاً خوشش نمی‌آمد، برای همین خیلی زود پای انواع کمد دیواری ممبران ریلی و کمد ممبران کودک و … هم به خانه‌ها باز شد.

اگر شما هم در حال ایجاد تغییرات اساسی در دکوراسیون خانه‌تان هستید، و دوست دارید با یک کمد ممبران جادار و جذاب، حسابی نمای اتاق خواب را تغییر بدهید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید چرا که کلی عکس دیدنی برایتان داریم.

کمد دیواری ممبران

بیایید اول ببینیم که اصلاً کمد ممبران چه نوع کمدی است؟ کمد ممبران نوعی از کمد است که قسمتی از درب یا بخشی از تاج و یا نمای بالای آن، از وکیوم یا ممبران ساخته‌ باشد. کمد دیواری ممبران و کمد لباس، انواع متداول کمدهای وکیوم هستند که می‌توانید با توجه به متراژخانه و کاربری‌های مختلفی که برای قفسه‌ها و کشوها در نظر گرفته‌اید؛ آن‌ها را سفارش بدهید. برای این‌که قضیه روشن‌تر بشود و بتوانید انتخاب بهتری داشته‌باشید، بیایید با هم نگاهی به تصاویر زیر بیندازیم.

کمد لاکچری ممبران

کمدهای داستان‌های پریان یا حتی سیندرلا را یادتان هست؟ خب اگر هوس کرده‌اید کمی در داستان‌های قدیمی زندگی کنید، می‌توانید یک کمد دیواری شبیه تصویر بالا سفارش بدهید. واقعاً شما رنگی شاهانه‌تر از طلایی سراغ دارید؟ رنگی که هم گرما می‌دهد، هم همراه خودش کلی شکوه و جذابیت وارد اتاقتان می‌کند. البته طراح این کمد دیواری ممبران به همین‌قدر جذابیت هم قناعت نکرده و تصمیم گرفته تمام هنرش را با اضافه کردن کلی نقش و نگار و طرح cnc  به بهترین شکل نشان بدهد. و اتفاقاً موفق هم بوده و حاصل تلاشش یک کمد دیواری بی نقص است که از همه دلبری می‌کند.

بوفه ممبران

گاهی آنقدر خسته به خانه می‌رسیم که دوست داریم به محض ورود، همان جلوی در خانه خودمان را به چند لحظه نشستن مهمان کنیم. خب بعضی از طرا‌ح‌ها حسابی به فکر آدم‌های خسته‌ای مثل من و شما هستند و با ایجاد یک نشیمن کوچک روی کمد لباس، حسابی دل‌مان را شاد می‌کنند. البته اگر اهل کمی زرق و برق باشید باز هم می‌توانید به سراغ این کمد ممبران بروید. درب‌های طرح ویترین و البته یک تاج از جنس ممبران، همان چیزی است که از یک کمد با سبک و سیاق سلطنتی و کلاسیک می‌خواهید.

کمد دیواری و کمد لباس ممبران سفید

سفید از آن رنگ‌هایی است که از قدیم مد بوده و هنوز که هنوز است کلی طرفدار پروپاقرص دارد. چرا؟ تا حالا ازخودتان پرسیدید کمد دیواری ممبران طلایی یا طوسی یا هر رنگ دیگری چه کم از کمد ممبران سفید دارد؟  واقعیتش این است که بقیه‌ی رنگ‌ها خیلی مانده‌است تا به پای سفید برسند، مثلاً همه‌ی رنگ‌ها نمی‌توانند مثل سفید، جادو کنند و فضای اتاق و کمد لباس را بزرگ‌تر از چیزی که هست نشان بدهند، یا مثل سفید راحت با سایر وسایل دوست نمی‌شوند و یک هماهنگی جذاب بین اجزای اتاق به وجود نمی‌آورند. البته کمد ممبران سفید کلی خصوصیت خوب دیگر هم دارد که ترجیح می‌دهیم با سند و مدرک و با کلی تصویر جذاب، این خصوصیت‌ها را نشان‌تان بدهیم.

کمد دیواری سفید

به عکس بالا نگاه کنید! واقعاً رنگی بهتر از سفید برای نشان دادن جزییات سراغ دارید؟ جلوه‌ی این دستگیره‌های طلایی و البته این کنده‌کاری‌های ساده‌ی cnc روی کدام رنگ جز سفید، به این زیبایی مشخص می‌شد؟ پس اگر عاشق جزییات هستید و دوست دارید آن‌ها را در بهترین حالتشان ببینید، بهتر است سفید را در بالای لیست رنگ‌های دوست‌داشتنی‌تان قرار بدهید.

کمد اتاق خواب ممبران

اگر شما هم عاشق داستان‌های فانتزی باشید، با دیدن کمد تصویر بالا، حتماً یاد آن کمد جادویی داستان نارنیا می‌افتید. کمد با وجود چندین کشو و سه در زیبا به اندازه‌ی کافی جادار هست که یک دنیا و البته یک شیر و جادوگر را در خودش جا بدهد، اگر آن سرستون‌ها را هم به شکل سر یک شیر طراحی می‌کردند دیگر مطمئن می‌شدیم که با یک کمد جادویی سروکار داریم.

کمد ممبران با درب کشویی

این روزها، بسیاری از ما در خانه‌های کوچک زندگی می‌کنیم. خیلی طبیعی است که گاهی مجبور می‌شویم هزار و یک وسیله‌ی ریز و درشت مثل تخت و میز و … را در یک اتاق کوچک جا بدهیم. حالا در این فضای کوچک باید وسیله‌ها را جوری بچینیم که به در کمد برخورد نکنند تا احیاناً بتوانیم به موقع یکی دو تکه لباس را از کمد وکیوم جدیدمان برداریم. کمد دیواری ممبران ریلی دقیقاً برای همچین اتاق‌هایی ساخته شده‌است. شما با استفاده از کمدی که در تصویر بالا می‌بینید، می‌توانید به راحتی وسایلی مثل تخت را در فاصله‌ی نزدیکی از کمد قرار بدهید و دیگر نگران باز و بسته شدن درهای کمدتان نباشید.

مدل کمد ممبران

اگر دنبال یک کمد جادار می‌گردید و دوست دارید تمام لباس‌ها و کفش‌ها و چتر را در یک‌جا قرار بدهید، این کمد مخصوص خودتان است و می‌تواند همه‌ی نیازهای شما را برطرف کند.

کمد ممبران کودک و نوجوان

ورود یک عضو جدید به خانه مساوی است با کلی هیجان و البته کلی وسیله که باید برای درست جا دادنشان فکری کرد. اگر منتظر یک نوزاد شیرین هستید یا دوست دارید دستی به سر و روی اتاق فرزندتان بکشید و کمد ممبران اتاقش را عوض کنید، پیشنهادهای ما در این بخش را از دست ندهید.

بوفه ممبران سفید

اگر در حال خرید وسایل اتاق نوزادتان هستید، خوب است بدانید که کشوهایی مثل تصویر بالا عصای دست شما در مرتب نگه‌داشتن اتاق نوزاد هستند. می‌توانید در هر کشو یکی دو جعبه قرار بدهید و وسایل کوچک و ریزش را از هم تفکیک کنید.

کمد نوزاد

به عکس بالا نگاه کنید! بچه‌ها هم مثل ما به جزئیات دقت می‌کنند، بنابراین معمولاً یک کمد پر نقش و نگار، برایشان خیلی جذاب است. ضمن این‌که اگر صاحب یک کودک نوپا باشید می‌توانید به راحتی قفسه‌ی پایین را در اخیتارش بگذارید تا از آن به عنوان جایی برای انبار کردن وسایلش استفاده کند، و حس استقلال‌طلبیش را حسابی تقویت کند.

کمد لباس سفید

یک کمد با دو کشوی جادار و کلی طراحی cnc  و البته یک تاج جذاب مشابه کمد بالا، شاید همان چیزی باشد که مدت‌ها به دنبالش بوده‌‌اید. و البته نکته‌ی مهم این‌که با وجود این پایه‌ها، به راحتی می‌توانید زیر کمد را هم تمیز کنید، چون می‌دانید که، اتاق بچه‌ها زودتر از هرجای دیگری در خانه، کثیف می‌شود.

مدل کشو

این هم یک نمای دیگر از کشوهای همان کمد بالایی قبلی، تا ببینید که طراح چقدر به جزئیات دقت کرده‌است و تلاش کرده که در نهایت یک کار زیبا و جذاب را آماده کند.

کمد لابس 3

طراح این کمد همه‌ی تلاشش را کرده تا مفهوم جمله‌ی «سعی کن زیبایی در نگاه تو باشد، نه در چیزی که به آن می‌نگری» را زیر سؤال ببرد، و نشان بدهد که اتفاقاً باید زیبایی در جزئیاتی مثل دستگیره‌های کمد و کنده‌کاری‌هایش باشد، تا کار نهایی مثل همین کمد بالا تبدیل به وسیله‌ی جذاب و در عین حال کارآمد بشود.

کمد سفید و قهوه ای

اگر فکر می‌کنید یک کمد ممبران سفید به تنهایی ممکن است حال و هوای اتاق فرزندتان را بی روح کند، می‌توانید به سراغ یک کمد ممبران کودک سفید و قهوه‌ای شبیه تصویر بالا بروید. تا هم جزئیات کار نهایی مشخص باشد و هم کمی رنگ به وسیله کمد ممبران بچه وارد اتاق بشود.

کمد لباس با دستگیره طلائی

اگر با خودتان فکر کرده‌اید یک کمد کوچک به اندازه‌ی کافی جادار نیست، خب خوب است نگاهی به داخلش بیندازید و از کیفیت کار نهایی مطمئن بشوید.

 

کمد قهوه ای و سفید

یادتان هست گفتیم جزئیات مهم است؟ خب عکس بالا یک مثال خیلی خوب از توجه به جزئیات است، جزئیاتی مثل یک در یک لنگه طراحی‌ شده به همراه دو کشوی ساده و البته یک دستگیره‌ی طلایی و … که همه در کنار هم باعث شدند یک کمد زیبا و جذاب در تصویر بالا به شما خوش‌آمد بگوید.

سرویس نوزاد چوب سفید

خرید یک تخت مناسب به همراه بوفه و کمد و کلی وسیله‌ی ریز و درشت دیگر، باعث می‌شوند، حتی قبل از ورود نوزاد به خانه، نشانه‌‌های حضورش در خانه پیدا شود و حال و هوای خانه را عوض کند. حال و هوایی خوش که مثل یک ویروس خنده‌آور، باعث می‌شود همه در خانه شاد و خندان باشند.

البته بهتر است در کنار این همه شادی به جزئیات هم دقت کنید؛ مثلاً کشوهای تخت کودک بالایی، برای کسانی مناسب است که فضای کافی برای باز کردن کشوها از کنار تخت را دارند. و البته آن میز کوچک روبروی تخت، یک فضای مناسب است که وقتی نوزادتان خیلی کوچک است با پهن کردن یک تشک نرم روی آن، یک مکان تعویض لباس راحت برایش فراهم کنید.

حرف آخر

سفارش ساخت یا خرید کمد دیواری وکیوم و یا سایر انواع کمدهای دیواری، از آن انتخاب‌هایی نیستند که بتوانیم هر روز تغییرش بدهیم، بنابراین بهتر است با در نظر گرفتن شرایط و کسب اطلاعات، یک‌بار برای همیشه بهترین انتخاب را انجام دهیم.

 

منبع برخی عکس ها:
دیجیکالا

نوشته کمد ممبران، طرح های لاچکری و شیک برای کمد دیواری و کمد لباس با درب وکیوم اولین بار در سلام ساختمان. پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *