کابینت گوشه آشپزخانه با طراحی مدرن– انواع کابینت کنج

کابینت گوشه یا همان کابینت کنج یک مفهوم جدید و جذاب در طراحی های مدرن آشپزخانه ها محسوب می‌شه.  احتمالاً گوشه های آشپزخانه شما هم فکرتون رو خیلی مشغول کرده و شاید این کنج های مهم خانه، حسابی روی اعصابتون رفته. آیا راه حلی وجود داره؟ آیا می‌شه این فضاهای پرت رو به بهترین بخش کابینت و آشپزخانه تبدیل کرد؟

ما نه تنها 6 راه حل برای کشوها و انباری های مستقر در کنج آشپز خانه های مدرن رو به شما پیشنهاد میدم بلکه در اینجا با ایده های خیلی جذاب برای استفاده و طراحی گوشه های آشپزخانه آشنا می‌شین. ایده ها و طرح های قشنگ و کاربردی که عمدتاً با کابینت های گوشه ای اجرا میشن.

 

1. کابینت گوشه ای طرح ماه و ابر

منظور از گوشه چیست؟ دو تعبیر از این کلمه برداشت میشه. اول اینکه کابینت مورد نظر فضاهای گوشه ی آشپزخونه ما رو پوشش بده و دوم فضاهای کنج غیر قابل دسترس موجود در داخل کابینت به بهترین نحو قابل استفاده بشه. در ادامه طرح کابینت کنج زیر را معرفی میکنم.

با توجه به شکل سینی ها، به طرح تصویر زیر مدل ماه گفته میشه.

کابینت کنج 1

کابینت گوشه ای طرح ماه

گوشه های جادویی کاملاً منحصر به فرد

کابینت گوشه ای طرح ماه

کابینت گوشه ای _ طرح ماه با دو درب مجزا

همانطور که در تصویر کابینت گوشه ای طرح ماه می‌بینید، بسته به سلیقه شما می‌تونیم از یک درب کامل یا دو درب مجزا استفاده کنیم که هر کدام بازوبند مجزایی داره.

کابینت کنج طرح ابری

کابینت کنج _طرح ابری

کابینت گوشه ای طرح ابری هم زیبایی خاص خودش را دارد. از مزایا این طرح اینه که فضای داخل کابینت کاملاً بیرون میاد.

کابینت گوشه ای 2

کابینت گوشه ای _طرح ابری

شما می تونید از طرح های ابر و ماه انتخاب کنید. سینی هایی که کاملاً فضای آشپزخونه شما رو گسترش میده تا حدی که گوشه های اون در حد یه فضای جادار افزایش پیدا میکنه. در این طرح قسمت های ذخیره شده در پشت کابینت به جلوی درب کابینت کشیده میشه.

2. کابینت کنجی منحنی و مورب

کابینت کنجی منحنی به کابینتی گفته میشه که خمیده و دارای انعطاف باشه. کابینت کنجی منحنی این امکان را به  شما میده که علاوه بر اینکه دسترسی به فضاهای غیر قابل استفاده، تسریع بشه باعث زیباتر شدن کابینت شما هم میشه. شما می تونید طرح های پیشنهادی خود تون رو از سازنده بخواین، هر چند ممکن است گاهی کمی هزینه بر باشه.

کابینت گوشه ای منحنی

کابینت گوشه ای منحنی

در این طرح از اکسسوری‌های چرخان استفاده می‌شه

کابینت گوشه ای 4

داشتن قفسه هاي کشويي دوار، اجازه دسترسي به همه قسمت ها را به شما ميده.

کابینت کنجی مورب

کابینت کنجی مورب ( طرح کتابخونه)

من این طرح کابینت رو به کتابخون ها معرفی میکنم. خانم های محترم هم می تونن کتاب ها و جزوه های آشپزیشون رو  اینجا بذارن تا همیشه در دسترس باشه.

طرح کابینت منحنی 5

طرح کابینت منحنی آشپزخونه رو بزرگتر نشون میده و از مزایای دیگه اون اینه که تیزی لبه کابینت حذف میشه و آسیبی به سر بچه ها نمیزنه.

طرح کابینت منحنی 7

 

طرح کابینت منحنی 9

 

طرح کابینت منحنی 10

کابینت منحنی طرح جدیدی است که به تازگی مورد استقبال قرار گرفته. شما می تونید بخشی از فضای آشپزخونه رو به این طرح اختصاص بدید.

کابینت گوشه ای مورب ، نوع دیگری از کابینت های منحنی است. به این نوع کابینت گوشه ای مورب مجیک کورنر نیز می گویند. در ادامه با طرح های آن بیشتر آشنا میشید.

مورب به معنای طرحی اریب، کج مایل است. سینی های استفاده شده در کابینت کنجی مورب به صورت دایره ای و چرخان هستند. طرح های مورب نیز این امکان رو دارند که فضای داخلی واقعاً بزرگی داشته باشه. تنها ضعفش اینه که ممکنه درب ها یکم باریک تر باشه.

تصویر زیر رو بینید، این یکی از اون چیزهایی است که شما منتظرش بودین، دوست نقاط کور آشپزخانه. این نوع یکم بهتر از نوع قدیمی کابینت ها کار میکنه به خاطر اینکه یک دایره بزرگه، بزرگ تر از خود کابینت شما.

کابینت گوشه ای مورب 5

کابینت گوشه ای مجیک کورنر

کابینت مجیک کورنر

کابینت گوشه ای مورب مجیک کورنر

کابینت گوشه ای مورب برای کابینت های قسمت بالایی مورب و یا کابینت های پایه کاربرد دارد. این قفسه تک دارای چند سینی ضخیم مورب است که در قطرهای مختلف موجود است. دو سینی کوچک به طور مستقل چرخش دارند. در این نوع از کابینت شما درب را باز میکنید و سپس طبقه ها رو می چرخانید.

تصویر پایین به قرارگیری گاز و سینک ظرف شویی در گوشه ها اشاره دارد. این روش هم می تونه به همان اندازه برای پرکردن فضای کنج آشپزخانه به شما کمک کند.

کابینت گوشه ای 23

قرارگیری گاز و سینک ظرف شویی در گوشه ها

پایه های گوشه ای مورب در آشپزخانه، به نور اجازه میده برای اهداف دیگری نیز استفاده بشه.

3.  کابینت کنج کشویی ( پروانه ای، L شکل )

همان طور که مستحضر هستین کشو، محفظه ی روبازی است که با جلو و عقب کشاندنش می توان آن را باز و بسته کرد و به محتویات درونش دسترسی پیدا کرد.

به کابینت کنج کشویی، کابینت گوشه ای پروانه ای و کابینت L  شکل  نیز میگویند و آن به خاطر طرح درب این نوع کابینت گوشه است.

کابینت گوشه ای 24

 

کابینت گوشه ای 25

در این نوع طراحی کابینت های کشویی، شما مکانی برای همه چیز دارید.

کابینت گوشه ای 26

کابینت گوشه ای 27

آشپزخانه با این سبک و طرح بندی L  شکل ، با حداکثر رساندن فضای ذخیره سازی و کشوهایی با گوشه خروجی است.

وقتی صحبت از کابینت کشویی میشه اکثراً قاشق چنگال به ذهنتون میاد ولی من میخوام به کاربرد دیگه اون نظرتون رو جلب کنم.  بر اساس ارتفاع و اندازه کشوها می تونید وسایل دیگه ای از جمله ظروف و قابلمه های بزرگ تر رو در آن قرار داد. با توجه به تصویر زیر، در اینجا طرح کابینت کشویی پروانه ای رو بهتون معرفی می کنیم.

کابینت گوشه ای 28

کابینت کشویی پروانه ای

این طرح در آشپزخانه به شما کمک میکند تا با قابلمه ها و تابه های اضافی سرو کار داشته باشید. این نوع کابینت های کشویی از طرح کابینت های سنتی قدیم بهتر هستند. زیرا طرح های قدیم گاهی اوقات شما را مجبور می‌کرد تا همه ی ظروف رو بیرون بذارید تا یک ظرف را پیدا کنید.

4.کابینت گوشه ای دیواری

منظور از کابینت گوشه ای دیواری، کابینت های ردیف بالا هستند.

کابینت گوشه ای دیوار

بهترین استفاده از گوشه ها با طراحی ایده ال

همان طور که میدونید فضاهای گوشه آشپزخانه به آسونی قابل دسترس نیستند و اکثر ما به ندرت از آنها استفاده می کنیم. خوشبختانه در حال حاضر راه حلی که اینجا مطرح میشه کابینت گوشه ای هوایی است.

کابینت گوشه ای هوایی

با توجه به تصویر بالا، دسترسی به فضاهای کور آشپزخانه با استفاده از این طرح و قرارگیری اکسسوری های چرخان داخل آن ها بسیار آسان می شه.

کابینت کنج گوشه ای دیواری

کابینت کنج گوشه ای دیواری جدید

5. سینک ظرفشویی کنج

همانطور که از اسمش پیداست میخوایم با قرار دادن سینک ظرفشویی در گوشه ای از آشپزخونه، جایگاه اون رو به طرحی  ايده آل ،شیک و نوین تبدیل کنیم. با این کار دسترسی آسان به حداکثر ذخیره سازی رو در قسمت های دیگه می تونیم داشته باشیم . در این طرح فضای بیشتری وجود دارد و بهتر از بسیاری از گزینه های دیگر به نظر می رسد.

آشپزخانه مدرن

الهام بخش برای بازسازی آشپزخانه ای مدرن

ایده های نوآورانه در تمام طرح های آشپزخانه ما طراحی شده. ما مطمئن هستیم که فضای قابل دسترس در آشپزخانه شما به حداکثر میرسه و دسترسی به آن نیز آسان میشه.

سینک استیل ظرفشویی کنج

سینک استیل ظرفشویی کنج

سینک ظرفشویی کنج

سینک ظرفشویی کنج با طراحی سنگ و کابینت سفید

6.کابینت کنج کمدی و ایستاده

منظور از کابینت کنج کمدی و ایستاده، کابینت های عمودی است که بخشی از فضای آشپزخونه رو به بهترین نحو پوشش میده.

با طرح کابینت های گوشه ای از جمله طرح کابینت کنجی متحرک ، کابینت کشویی، کنج ایستاده و… دیگه نیازی به کشیدن وسایل کف آشپزخونه نیست.

پنهان کردن هوشمندانه وسایل در بخش های مختلف این امکان رو به شما میده که همه چیز، زمان مورد نیاز در دسترس و زمانی که نیاز ندارید خارج از دید باشه. فوق العاده نیست؟

کابینت کنج کمدی و ایستاده

کابینت کنج کمدی و ایستاده

کابینت کمدی

کابینت های کمدی و ایستاده رو لزوما میشه در گوشه آشپزخونه نذاشت. در اینجا از سینی های مورب استفاده شده.

کاینت کمدی و ایستاده2

در این طرح فضای ذخیره سازی بیشتری دارید. از جمله کاربردهای آن سوپر مارکت خونگی در آشپزخونه اس.

کابینت کنج کمدی و ایستاده5

کابینت کنج کمدی و ایستاده

طراحي ساده مي تونه با هر سبکي سازگار باشه. در اینجا تلفیقی از طرح کابینت مورب و کابینت گوشه ای کمدی و ایستاده استفاده شده است.

راه حل های خوبی در اینجا مطرح شد تا شما دیگر هیچ دغدغه ای در مورد فضاهای پرت آشپزخونتون نداشته یاشید. اگر به دنبال نجار و کابینت ساز مناسب برای اجرای ایده هاتون هستین،  می تونید به سلام ساختمان اعتماد کنین. وظیفه ما اینه که به شما کمک کنیم بهترین کابینت سازها رو در شهرتون پیدا کنین، کابینت سازهای حرفه ای و منصف. درخواستتون رو خیلی ساده در فرم ثبت درخواست مربوطه درج کنین، باهاتون تماس می گیریم.

نوشته کابینت گوشه آشپزخانه با طراحی مدرن– انواع کابینت کنج اولین بار در سلام ساختمان. پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *