مدل کابینت آشپزخانه جدید – ۵۰ مدل نو، شیک و ایرانی

همه ما دوست داریم بهترین مدل کابینت آشپزخانه جدید رو ببینیم تا موقعی که تصمیم داریم کابینت خونه‌مون رو بسازیم بتونیم الگوی مناسبی داشته باشیم. اگر مدت زیادی نیست که به دنبال بهترین الگوی کابینت هستین باید بدونین که لازمه زمان خوبی روی این موضوع بذارید. ما در این مطلب و بطور کلی در «سلام ساختمان» برای شما سه کار مهم انجام میدیم تا سریعتر و راحت تر نمونه های کابینت آشپزخانه مدل جدید مناسب خونه‌تون رو پیدا کنین و در زمان‌تون هم صرفه‌جویی بشه:

    • گالری های تخصصی مدل کابینت رو در انواع مختلف آماده می‌کنیم.
    • کابینت سازهای متخصص در شهرتون رو بهتون معرفی می‌کنیم تا به خوبی بهتون راهنمایی‌ کنند.
    • در ادامه همین مطلب نمونه هایی از انواع مدل کابینت رو براتون میاریم.
عکس کابینت ممبران

انواع کابینت آشپزخانه

کلیک کنید

باید بدونیم قبل از انتخاب یک مدل کابیت آشپزخانه، همیشه محدودیت هایی داریم. محدودیت های فضا، موضوعات مربوط به قیمت، معایبی که هر کابینت میتونه داشته باشه و حتی زمان. اما در هر صورت همه ما میدونیم داشتن الگوهای مناسب و دیدن تصاویر مدل های کابینت های جدید و حتی قدیمی چقدر میتونه کمک کننده باشه. ما در اینجا سعی میکنیم عکس هایی از نمونه کابینت هایی رو بیاریم که کپی نیستند، خارجی نیستند و طراحی طراح های ایرانی ای هست که کابینت برای آشپزخانه ایرانی طراحی کردند و در عین حال طرح های قابل قبول و عالی ازشون خواهید دید.

الگوبرداری از کابینت های خارجی و مدل های دیگه هم هیچ ایرادی نداره و اونها هم میتونه کمک کننده باشه؛ این موارد رو میتونین توی گالری مدل کابینت آشپزخانه سلام ساختمان ببینین.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

البته باید به در کنار اهمیت همه موضوعات، مشورت کابینت ساز و همینطور هنر طراح رو در طرحی که داره برای مدل کابینت جدید آشپزخانه شما پیشنهاد میکنه فراموش نکنیم.

اپن آشپزخانه هم یکی دیگه از مواردی هست که موقع نگاه کردن به مدل های نو از کابینت آشپزخانه به اون توجه می‌کنیم. ما دسته بندی ویژه ای برای اپن رو شرح دادیم و در مطلب انواع اپن آوردیم. اونجا متوجه میشین که اپن هم برای خودش عالمی داره و توی طراحی مدل کابینت ما نقش زیادی میتونه داشته باشه.

در فضای مجازی خیلی از تصاویر کابینت ها از نمونه های خارجی میاد و کار بدی هم نیست و میتونه برای الگو برداری ما خوب باشه. ولی ولی در این مطلب، ما صرفاً عکس ها و مدل هایی رو برای آشپزخانه نو شما آوردیم که کارِ طراح های داخلی است و برای الگوهای بومی و ایرانی ما بهتر تلقی میشه.

آشپزخانه های گلاس مدرن

یک خلاقیت زیبا در طراحی مدل کابینت آشپزخانه های گلاس. ترکیب طراحی اپن و شومینه! البته باید از طراح در مورد دودکشش هم سوال کرد، احتمالاً شومینه برقی است که در دکوراسیون های جدید تا حدی ورود پیدا کرده.

کابینت ممبران سفید

یک طراحی کلاسیک زیبا به دست طراح ایرانی (عکس بالا). این مدل کابینت جدید رو میشه با تکنولوژی ممبران (وکیوم) ساخت.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت کلاسیک رنگ سفید

و این هم همون طرح از یک زاویه دیگه. شاید خوب باشه مختصری درباره مفهوم کلاسیک و مدل کابینت یا آشپزخانه کلاسیک صحبت کنیم تا معنای اون رو به خوبی بدونین. این نوع طراحی، به معنای قدیمی نیست (کلاسیک در لغت یعنی سنتی). مدل های کلاسیک به مواردی اطلاق میشن که ریشه طراحی اون ها از گذشته وجود داشته و معمولاً جزئیات زیادی در طرح و شکل دارند.

کابینت آشپزخانه هایگلاس

عکس کابینت

کلیک کنید

معمولاً مدل های کابینت جدید رو که به صورت کلاسیک طراحی شده اند، یا با چوب میسازند (کابینت چوبی) و یا به صورت کابینت ممبران اجرا می‌کنند.

کابینت سفید و سیاه های گلاس

یک مدل کابینت آشپزخانه های گلاس ساده و نرمال ترکیب دو رنگ با کنتراست (تضاد) زیاد رو در عکس فوق میبینین.

کابینت ممبران رنگ سفید

کابینت ممبران سفید با طرح های نسبتاً ساده و کاشی بین کابینتی رنگارنگ که در قابهای سفید این کابینت مثل تابلوی دیواری عمل کرده.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت مدرن ممبران

همیشه یک طراح خوب و همینطور یک کابینت ساز با تجربه و خوش سلیقه است که آشپزخانه رو رویایی و ماندگار میکنه.

راستی یک نکته ای در مورد مفهوم «مدرن» لازمه بگیم و همینطور مفهوم «کلاسیک». وقتی میگیم کابینت مدرن و یا میگیم مدل آشپزخانه مدن، اینجا منظور مدل کابینت آشپزخانه جدید نیست!! درواقع مدرن دربرابر کلاسیک میاد و به نوعی خاص از طراحی اشاره داره که سادگی در شکلها و خطوطِ طرح، در اون کاملاً به چشم میخوره و الزاماً یک نوع جدیدی از کابینت نیست.

کابینت وکیوم سفید

در طراحی مدل کابینت آشپزخانه جدید تون، اگر ممبران (وکیوم) باشه، میتونین کشو رو به این سبک طراحی کنین. متفاوت و شیک.

کابینت وکیوم

آشپزخانه کوچک

کلیک کنید

مدل کابینت وکیوم

اینم تصویر کلی تر از همون آشپزخانه با مدل کابینت وکیوم.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت هایگلاس سفید مشکی

المان های عمودیِ متفاوت از طراحی های معمولی در این کابینت های گلاس (که میتونه با ام دی اف هم ساخته بشه)، اون رو تا حدی متمایز کرده.

کابینت هایگلاس مدرن

باز هم المان های عمودی که در کنار فرورفتگی های بخش ایستاده با رنگ قهوه ای، حس خوبی رو به بیننده ی این مدل کابینت میده.

کابینت های گلاس سفید سیاه

طی این سالها، مدل های جدید از کابینت آشپزخانه با ترکیب رنگ سفید و مشکی طرفدارهایی رو پیدا کرده.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت آشپزخانه هایگلاس

نمونه دیگه از یک طرح ایرانی کابینت که هیچی از مشابه خارجی کم نمیاره. ترکیب رنگ های تیره و روشن با متریال های های گلاس و ام دی اف.

میدونین که مدل کابینت آشپزخانه جدید میتونه از هر نوعی باشه: ام دی اف، های گلاس، چوبی، ممبران (وکیوم) و غیره حالا شما تصمیم گرفتین آیا که مدل کابینت جدید آشپزخونه تون چی باشه؟

مدل کابینت سفید

کابینت نقره ای

کلیک کنید

تصمیم آسونی نیست اما خیلی هم سخت نیست. همه ما دور و برمون کلی کابینت و طرح آشپزخانه دیدیم و آمادگی ذهنی خوبی داریم. شاید اگر مزایا و معایب هر از انواع کابینت رو بدونیم راحت تر تصمیم بگیریم.

درباره معایب اشاره شد، هر مدل کابینتی یک سری معایب داره؛ در سلام ساختمان شما معایب انواع کابینت ها میتونین ببینین. با دونستن این موارد نباید بترسین، بلکه باید خوشحال بشین که اطلاعات مفیدی برای تصمیم گیری دارین. برای دسترسی به این قسمت، به بخش مجله کابینت برین.

کابینت های گلاس سفید

تصویر دیگه ای از ترکیب رنگ سفید و سیاهکابینت های گلاس کرم

یکی از دل‌مشغولی های ما بویژه خانم ها برای مدل کابینت آشپزخانه جدید شون، رنگ کابینت هست. چه رنگ و چه ترکیب رنگی برای کابینت انتخاب کنیم؟ این رنگی که انتخاب می‌کنم نکنه بعداً مورد انتقاد دیگران باشه. معمولاً در این شرایط یک رنگ معمولی یا متداول مثل سفید، کرمی و امثال اینها رو انتخاب می‌کنیم! این خوب نیست.

رنگ ها حس و روح فضا رو تشکیل میدن و هر کسی متناسب با نیازهاش و هر فضایی متناسب با مقتضیاتش میتونه رنگ خاصی رو داشته باشه. مهم اینه کمی دانش رنگ شناسی مون رو بالاتر ببریم.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت های گلاس مشکی

کابینت های گلاس مشکی و طلایی (مایل به کرم – زرد).

کابینت های گلاس مدرن سفید مشکی

و باز هم کاربرد مشکی در کنار رنگ محبوبِ اکثر آدمها، سفید.

کابینت سفید

کابینت سفید

کلیک کنید

کابینت کلاسیک ممبران

و این هم یک نمونه دیگه از مدل های کلاسیک برای کابینت. این نوع طراحی ها رو هم با چوب میشه اجرا کرد و هم با روش ممبران.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

آشپزخانه کلاسیک

و این هم نمونه دیگه ای از مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک.

آشپزخانه سفید قهوه ای

ترکیب دلنشینی از سفید و قهوه ای. درب های بخش دیواری این کابینت بیشتر به صورت افقی طراحی شده.آشپزخانه مدرن

و این هم یک خلاقیت جالب در همون آشپزخانه.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت ممبران سفید طلایی

کاشی بین کابینتی تا این حد میتونه تاثیر بذاره روی طرح، و همینطور طرح های درشت و کمی عجیب روی درب ها. بعضی ها اینطور فضایی رو می‌پسندند. همیشه سلایق یک‌جور نیست.

کابینت سفید های گلاس

کابینت های گلاس

کلیک کنید

کابنت وکیوم سفید طلایی

در این یکی مدل، از نقوش و رنگ طلایی به نحوی ظریف تر از طرح قبلی استفاده شده و این باعث میشه برای یک آشپزخانه جدید، همه پسندتر باشه.

از انتخاب رنگ ها و ترکیب رنگ های جدید که فکر میکنین دوست دارین نترسین. فقط از اینکه نمیدونین یا مطمئن نیستین این رنگ با ابعادی که بعداً روی کار ایجاد میکنه چه حس و حالی به فضای شما میده کمی بترسید. این واهمه ی شما طبیعیه و با بالا بردن اطلاعاتتون از رنگ ها در دکوراسیون کاهش پیدا میکنه.

گاهی وقت ها فاصله گرفتن حتی به مقدار کم از رنگ های متداولی که همه انتخاب می‌کنند میتونه مدل کابینت آشپزخانه نوین شما رو خاص و حیرت انگیز کنه!

کابینت آشپزخانه کوچک

یک مدل جدید از کابینت آشپزخانه کوچک که در کنج ساختمان قرار گرفته.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت ممبران سفید و زرد

رنگ زرد باعث نشاط و شادی میشه و میتونه قوای ذهنی رو به تحرک وادار کنه.

آشپزخانه جدید

باز هم رنگ زرد در فضای یک آشپزخانه جدید. از این رنگ در طول تاریخ، برای کابینت آشپزخانه ها نسبتاً کم استفاده شده.

مدل کابینت آشپزخانه

دستگیره های نواری رو در این مدل کابینت مشاهده می کنین. نسبتاً محصولات جدیدی هستند. کلاً دستگیره ها عالمی دارند.

طرح کابینت های گلاس

ترکیب رنگ روشن بعلاوه خطوط و طراحی افقی این مدل کابینت باعث شده فضا بزرگتر از چیزی که هست حس بشه.

مدل کابینت آشپزخانه

همه ی تدابیر رو هم که برای بهترین انتخاب از جنس کابینت و مدل و طرحش به خرج بدین، اما به پست یک کابینت ساز ناجور بخورید (ناجور = غیر حرفه ای و یا غیر متعهد)، تلاش هاتون بر باد میره. پس حواستون در انتخاب کابینت ساز باشه. میدونین که «سلام ساختمان» به صورت حرفه ای روی همین موضوع کار میکنه.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

آشپزخانه جدید

فضای آشپزخانه فقط شامل کابینت نیست. وقتی یک آشپزخانه جدید طراحی میکنین خوبه که نیم نگاهی هم به سقف و بدنه داشته باشید.

کابینت ممبران سفید

گالری ممبران

کلیک کنید

کابینت وکیوم سفید

یک طراحی ایرانیِ نسبتاً پرکار که هم با وکیوم (ممبران) و هم چوب میشه این مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک رو ساخت.

عکس کابینت ممبران

همان طرح از زاویه دیگه که جزئیات اپن رو نمایش میده.

ام دی اف هایگلاس

مدل کابینت آشپزخانه های گلاس براق با یک طرح اپن نسبتاً خاص رو در تصویر بالا میبینین.مدل کابینت mdf

موقع اجرای کابینت معمولا آخر کار که کابینت داره تموم میشه، کابینت ساز به صاحبکار میگه خب دستگیره ها رو بخرین بیارین تا نصب کنم!! وااای این واقعاً میتونه خیلی بهتر باشه!! وقتی انقدر در طراحی کابینت جدیدی که دارین میسازین دقت کردید، بهتر نیست از اول به فکر دستگیره های کابینت هم باشین؟؟

دستگیره کابینت جزء بی اهمیتی نیست و میتونه روی زیبایی فضای کابینت و آشپزخانه ی نوی شما تاثیر بذاره. در سلام ساختمان مطلب مفیدی برای دستگیره کابینت هست که میتونه بهتون در انتخاب اینکه چه تیپ دستگیره ای مناسب کابینت شما است کمک کنه.

کابینت بدون دستگیره

یک مدل کابینت آشپزخانه جدید بدون دستگیره. در حقیقت دستگیره های این نوع کابینت ها، از نوع مخفی (دستگیره ی هیدن) است که در اونها بخشی از بدنه درب یا کشو نقش دستگیره رو ایفا میکنه.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت ممبران مشکی طلایی

ترکیب مشکی و طلایی بر روی یک مدل کلاسیک رو در تصویر بالا می‌بینید. در درازمدت مخصوصاً برای فضاهای کوچک میتونه کمی دلگیر باشه.

کابینت آشپزخانه ممبران

کابینت ممبران و ناگفته ها

کلیک کنید

کابینت کلاسیک ممبران

این کابینت قهوه ای چوبی رنگ رو هم احتمالا با سیستم وکیوم ساختند. میدونین که مدل کابینت چوبی پرهزینه است. مخصوصاً اگر همش از چوب باشه. شاید بپرسین مگر نوع دیگه ای از چوبی داریم؟ بله بیشتر متریال‌ها در واقع روکش چوب هستند یعنی یک لایه روکش چوب روی متریالی مثل ام دی اف قرار گرفته.

کابینت آشپزخانه هایگلاس

کسایی که دوست دارند بدونند رنگ بنفش چه حسی به فضای جدید آشپزخونه شون میده میتونن نگاهی به این مدل طراحی بندازند. رنگ ها کلاً موجودات عجیبی هستند و برای همه یکسان عمل نمی‌کنند. ممکنه برای یکی خیلی عالی باشه این طرح و یکی اصلاً نپسنده.

بازم تاکید  میکنیم دانش رنگ شناسی تون رو قوی تر کنین تا بتونین بهتر از رنگ ها در خانه و ساختمان تون استفاده کنید.

رنگ کابینت های گلاس

و این هم یک مدل کابینت با همون رنگ بنفش در کنار رنگ های تند و تیز دیگه مثل قرمز. تا حالا کابینت قرمز به این شدت دیده بودید؟!!

کابینت هایگلاس ترک

یک طراحی نرمال به همراه باز هم رنگ بنفش ولی این بار در کاشی های بین کابینتی.

کابینت ام دی اف

گالری کابینت ام دی اف MDF

کلیک کنید

تصاویر کابینت های گلاس

همون مدل کابینت رو از نمای بازتری مشاهده میکنین (عکس بالا).

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

 

کابینت ام دی اف کرم قهوه ای

کابینت ام دی اف با ترکیب کرم قهوه ای و المان های برجسته و فرورفته. این المان ها میتونه چشم رو درگیر کنه و قدرت طرح رو بالا ببره.

کابینت کلاسیک ممبران

یک مدل کابینت کلاسیک ساده و قابل قبول به همراه کاشی های طرح سنگ سنتی که کلاً باعث میشه فضا رو سنتی و کلاسیک حس کنیم.

مدل کابینت mdf

کابینت ام دی اف براق

کلیک کنید

مدل کابینت ام دی افطرحی برای یک آشپزخانه با عرض محدود. یکی از سوالاتی که زیاد مطرح میشه اینه که مدل کابینت آشپزخانه کوچک چطور باید باشه؟

کابینت ام دی اف کرم قهوه ای

میتونین همیشه برای اپن آشپزخانه به فکر مدل های زیبا و جدید باشید. درسته که اپن ساده هم میتونه قشنگ باشه اما یک طراح خلاق همیشه در جستجوی خاص بودن حتی شده به میزان اندک هست.

کابینت آشپزخانه کوچک

این هم نمونه دیگه ای از یک مقدار حرکت طراحی روی اپن. در بدنه اپن این مدل کابینت جایی برای وسایل تزئینی یا کتاب و مجله می بینین و در رویه ی اپن هم مشاهده میکنین که طرح به صورت شکسته اجرا شده.

اپن ام دی اف شیک

همان اپن و کابینت رو از جهت دیگه ای مشاهده میکنین (تصویر بالا).

دکورهای ممبران

دکورهای ایستاده ی این مدل کابینت باعث تمایز اون شده.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت ام دی اف جدید

طرح های طاقچه ای که در این مدل کابینت آشپزخانه در سمت راست تصویر مشاهده می کنین، طرح های سنتی اس هستند که امروزه دوباره پاشون به دنیای مدرن باز شده.

طرح کابینت آشپزخانه mdf

در این مدل کابینت آشپزخانه هم ردپای این طاقجه ها رو البته به صورت کمرنگ تری میبینین.

کابینت های گلاس مدرن

در این مدل کابینت، فضای زیادی در آشپزخانه به کمدها و محل های چیدن وسایل اختصاص داده شده.

کابینت چوبی زیبا

یک مدل کابینت جدیدِ ساده یا حس خوبِ چوب.

کابینت های گلاس طرح دار

خیلی همه پسند نیست (عکس بالا) اما دیدنش خالی از لطف نیست و قطعاً برخی افراد این نوع طرح و رنگ رو دوست دارند.

انواع کابینت های گلاس

معایب کابینت هایگلاس

کلیک کنید

کابینت ام دی اف سفید کرم

رنگ کِرِمی هم به تنهایی و هم در ترکیب با سایر رنگ ها، یکی از محبوب ترین ها در خانه های ایرانی است.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

گاهی هم چالش ما در انتخاب مدل کابینت، هزینه هاست. قیمت کابینت موضوع نسبتاً پیچیده ایه و لازمه برای نهایی شدن و تصمیم گرفتن دربارش با کابینت سازهای حرفه ای مشورت کنیم و قیمت نهایی مدلی که میخوایم رو ازشون استعلام کنیم. مدل های کابینت ام دی اف، معمولاً هزینه های کمتری دارن و های گلاس و ممبران و چوبی به ترتیب قیمت های بیشتری دارند. البته شکل و جزئیات هم خیلی در این مورد مهمه. خلاصه اینکه قیمت رو باید به صورت نهایی از کابینت ساز بخواهید و بین چندین کابینت ساز مورد اعتماد، یکی رو انتخاب کنید.

 

نوشته مدل کابینت آشپزخانه جدید – 50 مدل نو، شیک و ایرانی اولین بار در سلام ساختمان. پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *