کابینت آشپزخانه سفید، مدل های شیک از یک رنگ دوستداشتنی کابینت

اینجا میخواهیم ابتدا در مورد کابینت های ام دی اف و هایگلاس سفید صحبت کنیم و سپس ببینیم که این کابینت ها با چه رنگ هایی میتونن ترکیب بشن و نمای قشنگی برای یک آشپزخانه سفید که خیلی از ما دوسش داریم ایجاد کنن. در ادامه ی مطلب تعدادی از عکس ها و مدل های برگزیده و جذاب رو باهم بررسی میکنیم.

رنگ سفید کابینت، القای حس پاکی

رنگ سفید کابینت رنگ بسیار پرطرفداری در طراحی دکوراسیون داخلی ست. این رنگ درخشان و پرنور و آرامش دهنده و نشون دهنده ی تمیزی و پاکیه و سردی و بی روحی رو القا میکنه. یکی از دلایلی که کادر پزشکی بیمارستان ها از رنگ سفید استفاده می کنن اینه که این رنگ حس پاکیزگی میده. یکی از خوبی های سفید و به طور کلی رنگ های روشن اینه که فضا رو باز و بزرگ نشون میده. برعکس رنگ های تیره که با استفاده از اون ها، یک فضا کوچیک تر از اون چیزی که هست به نظر میاد. این ویژگی در آشپزخانه های کوچیک خیلی پراهمیته.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت آشپزخانه سفید

عکس کابینت ممبران

انواع کابینت آشپزخانه

کلیک کنید

سفید رنگی خنثی ست و به عنوان پس زمینه ی خیلی از رنگها بکار میره. به طور کلی میتونیم سفید رو در هرجایی و درکنار هررنگی به عنوان ترکیب به کارببریم. این ترکیب به خصوص با رنگ های گرم حس خیلی خوبی رو منتقل میکنه. البته استفاده افراطی از این رنگ ممکنه سرد و کسل و منزوی کننده باشد. میتونیم برای اینکه سردی سفید رو بگیریم، کنارش از طرح چوب یا طرح های طبیعی یا حتی از طیف های مختلف رنگ استفاده کنیم. در کنار سفید، جلوه ی این رنگ ها و طرح ها بیشتر میشن.

سفید شامل طیف گسترده ای از رنگ هاست. مثل سفید ساده که به دو صورت براق و مات بکار میره، شیری، استخوانی، که مقداری مایل به زرد است، سفید عاجی، سفید مرمری، سفید صدفی و … که استفاده از این ترکیبات رنگی سفید در کنار رنگ هایی مثل نقره ای، قهوه ای، طلایی و … جذابیت خیلی زیادی ایجاد میکنه.

کابینت های گلاس و ام دی اف سفید، سرد یا هیجان انگیز؟!

در مورد سفید صحبت کردیم و گفتیم که کاربرد زیادی در دکوراسیون داخلی داره. حالا میخوایم مدل های های گلاس و ام دی اف که ترکیب سفید با رنگ های دیگه رو دارن ببینیم و به سوال بالا جواب بدیم که واقعا سفید با وجود سردی ذاتی، میتونه ایجاد یک فضای هیجان انگیز کنه یا نه؟!

کابینت های گلاس رنگ سفید طوسی

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت های گلاس و ام دی اف سفید قهوه ای

کابینت ام دی اف سفید قهوه ای

عکس بالا یک ترکیب سفید با قهوه ای رو نشون میده که این ترکیب متداوله. رنگ قهوه ای در دکوراسیون داخلی رنگ پرکاربردیه مخصوصا رنگ قهوه ای که تداعی کننده ی طرح چوب باشه. رنگ سفید هم همینطور. ترکیب این دو رنگ ایجاد نمای زیبایی میکنه. یکی از دلایل ایجاد ترکیب زیبا توسط این دوتا رنگ اینه که قهوه ای برعکس سفید رنگی گرمه و در کنار سفید یک تعادل دلنشین ایجاد میکنه. در طرح بالا هم دلنشینی این ترکیب رو میشه مشاهده کرد.

اپن آشپزخانه جزیره

طرح بالا یک طرح مدرن سفید قهوه ای است. جزیره ی چوبی باعث کاهش یکنواختی محیط شده و گرمای خوبی به محیط داده. این آشپزخانه از اونجایی که رنگ غالبش سفیده، خیلی راحت و بدون نگرانی از دلگیری فضا، میشه نورپردازی داخلش رو انجام داد.

کابینت آشپزخانه هایگلاس

عکس کابینت

کلیک کنید

کابینت آشپزخانه مدرن

یک طرح مدرن از کابینت های گلاس با رنگ های سفید و قهوه ای. البته اینجا کابینت و جزیره کاملا سفیده و رنگ قهوه ای کفپوش خونه باعث شده تا ما این ترکیب رو ببینیم. انصافا در اینجا خیلی چشم نواز شده.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت چوبی کلاسیک

طرح بالا نه هایگلاسه و نه ام دی اف اما از جهت ترکیب رنگی، همون چیزیه که ما میخوایم. ترکیب رنگ سفید و قهوه ای در کنار یک رنگ سوم!! معمولا رنگ هایی مثل سبز، کمتر در کنار رنگ های دیگه قرار میگیرن و ترکیباتشون کم استفاده ست اما اینجا میبینیم که این سه تا رنگ چقد زیبا در کنار هم قرار گرفتن. البته احتمالا طرح کلاسیک کابینت ها در ایجاد این زیبایی تاثیر داشته و ممکنه یک طرح مدرن با این ترکیب به این زیبایی نشه.

کابینت های گلاس و ام دی اف سفید طلایی

ام دی اف سفید طلایی

بعد از چند مدل بررسی طرح های سفید قهوه ای، میرسیم به ترکیبات مختلف سفید و طلایی در این آشپرخانه، ترکیب سفید-مشکی رو داریم که با دستگیره ها و شیرطلایی، حسی از لوکس بودن رو منتقل می کنه.

کابینت مدرن سفید طلایی

باز هم سفید-طلایی. دستگیره ها، چراغ ها و پایه های صندلی طلایی باعث میشن در این فضای مملو از رنگ سفید، طرح های ظریف طلایی باعث چشم نوازی طرح کلی آشپزخانه بشن. به طور کلی از رنگ طلایی به همین سبک استفاده میشه. یعنی به مقدار کم و بسیار ظریف. چون ما عادت کردیم که طلا رو به صورت ظریف و باریکه هایی مثل انگشتر و دستبند و … ببینه و ازش لذت ببره. همین مقدار از رنگ طلایی، سردی سفید رو گرفته و به محیط درخشندگی و گرمی می بخشه.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

آشپزخانه مدرن سفید مشکی

اینجا هم از رنگ طلایی مثل بقیه ی طرح ها، به مقدار کم و در حاشیه ی در کابینت و هود استفاده شده. آشپزخانه ی مدرن با قسمت های منحنی مثل هود، لوستر و صندلی که باعث ملایمت فضا شدن.

کابینت وکیوم

آشپزخانه کوچک

کلیک کنید

کابینت آشپزخانه بدون دستگیره

برخلاف طرح های قبلی، اینجا از رنگ طلایی به اندازه ی کم استفاده نشده و دارای صفحات طلایی در آشپزخانه هستیم. درسته که این طرح حسی از لوکس بودن رو به ما منتقل میکنه اما به صورت عادی کاربرد کمی داشته و ممکنه در مرور زمان خسته کننده باشه.

کابینت مدرن سفید طلایی

باز هم یک مدل سفید طلایی با بخش های طلایی نسبتا زیاد. این طرح بااینکه ممکنه از طرح قبلی کاربردی تر باشه اما باز هم معایب طرح قبلی رو داره.

آشپزخانه جزیره ای

رنگ طلایی در کابینت جزیره با رویه ی سفید. طرحی نسبتا کم کاربرد ولی زیبا در نگاه اول.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت های گلاس و ام دی اف سفید طوسی

کابینت آشپزخانه سفید طوسی

خب الان میرسیم به ترکیب سفید-نقره ای. این ترکیب به صورت سفید-نقره ای و سفید طوسی توی آشپزخانه ها بکار میره. رنگ نقره ای جزء طیف روشن و براق رنگ طوسیه. توی چندتا عکس بعدیمونم چندمدل از این ترکیب رنگ رو بررسی میکنیم. به طور کلی رنگ طوسی در دید مردم به عنوان یه رنگ افسرده و کسل شناخته میشه که البته بررسی میکنیم که این دید فقط گاهی درسته و میشه این حس رو از بین برد. توی کابینت بالا با اینکه رنگ کابینت ها طوسیه اما اون حس کسالت و خفگی و افسردگی رو منتقل نمیکنه. چون سایر اجرای آشپزخونه ترکیب رنگ خوبی دارن. پنجره های بزرگ و نمای آجری دیوار روبرو و کفپوش قهوه ای و طرح سفید روی کابینت مجموعه ی این ترکیب چشم نواز رو میسازن.

کابینت آشپزخانه لوکس

رنگ غالب در اینجا طوسی تیره است. این رنگ حس ثبات و سادگی داره و لوکس بودن رو منتقل می کنه. البته این رنگ اگه زیاد بکار بره میتونه باعث ایجاد احساس کسالت بشه بنابراین توی ساختمان های مسکونی کمتر بکار میره. در اینجا سفیدی باعث سردی فضا شده که این سردی به وسیله ی رنگ طوسی تیره، ازبین رفته چونکه این رنگ به محیط اطرافش گرما میده.

آشپزخانه مدرن

یادتونه گفتم یه ترکیب رنگ زیبا در کنار رنگ طوسی روشن، میتونه سرمای محیط رو کم کنه؟ اینجا روببینین. یه ترکیب رنگ سرد که میتونه حس افسردگی و کسالت رو به ما منتقل کنه. حتی اون طرح چوب هم کمکی به گرما بخشی آشپزخانه نکرده. یکی ازدلایلی که اون خرگوش سبز رنگ جلب توجه میکنه همینه.

مدل کابینت mdf

کابینت ام دی اف براق

کلیک کنید

کابینت سفید نقره ای

سفید با بخش های کوچیکی از نقره ای. کف چوبی باعث ایجاد شور و نشاط توی این آشپزخانه شده. یک طرح معمولی و ساده.

کابینت آشپزخانه سفید قهوه ای

سفید-طوسی با طرح چوب. یک طرح تکراری ولی جذاب و چشم نواز. طرحی که تعادل بین  گرما و سرمای محیط داخلش رعایت میشه به شرطی که هرکدوم از این رنگ ها به مقدار متناسب بکار برن.

کابینت آشپزخانه قرمز

کابینت قرمز توجه شمام به خودش جلب کرد. نه؟ علتش اینه ترکیب سفید و نقره ای یک محیطی ایجاد کرده که رنگ های دیگه به چشم میان. مشابه ترکیب سفید- سیاه، این ترکیب رنگ هم باعث مسشه که بقیه ی رنگ هایی که توی این زمینه ی رنگی قرار گرفتن کاملا به چشم بیان.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

اپن جزیره

باز هم یک رنگ سوم در زمینه ی سفید-نقره ای. این رنگ بااینکه مثل رنگ قرمز جذاب نیست اما بازهم توی این  زمینه ی رنگی به چشم میاد. البته این نوع ترکیب ها رو همه ی سلیقه ها ممکنه نپسندن و یه سری افراد خاص فقط پسند کنن.

انواع کابینت های گلاس

معایب کابینت هایگلاس

کلیک کنید

آشپزخانه کلاسیک

مشابه قرمز، رنگ زرد توی زمینه ی سفید و نقره ای کاملا به چشم میاد. یک آشپزخونه ی گرم با رنگ شاد و جذاب.

کابینت آشپزخانه طرح چوب

بازهم طوسی و سفید و طرح چوب. البته اینجا طوسی تیره به کار رفته ولی اصلا آشپزخانه دلگیر نیست. بعلاوه این رنگ باعث ایجاد حس صلابت و قدرت شده. پنجره های بزرگ باعث شده که یک فضای خیلی روشن داشته باشیم و اصلا نگرانی بابت نور نداشته باشیم.

کابینت با دستگیره دوپیچ

رنگ سوم!!! توی زمینه ی سفید و طوسی. اما این بار طوسی تیره به جای طوسی روشن بکار رفته. البته کابینت روبرو طوسی تیره نیست و نقره ای بکار رفته. رنگ نارنجی باعث شادی فضا شده و حس و حال خوبی رو منتقل میکنه.

کابینت آشپزخانه سفید قهوه ای

میتونیم بگیم سرد و بی روح! حتی اون پایه های چوبی هم زیاد نتونستن باعث گرما بخشیدن به محیط اینجا بشن.

کابینت سفید طوسی

نورپردازی خیلی خوب در یک فضای لاکچری نسبتا سرد. البته رنگ کف و اون رنگ های داخل دکور، باعث کاهش کسالت آوری محیط شدن.

کابینت هایگلاس سفید

یک طرح های گلاس نسبتا متعادل با کف طرح چوب. این طرح میتونه برای آشپزخانه های کوچک مناسب باشه. از اونجایی که مجموعه ی رنگ ها توی این آشپزخانه روشن هستن، نورپردازی این محیط کار نسبتا راحتیه و از نظر روشنایی مشکلی نداره.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

نوشته کابینت آشپزخانه سفید، مدل های شیک از یک رنگ دوستداشتنی کابینت اولین بار در سلام ساختمان. پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *