کابینت کلاسیک، مدل های کابینت کلاسیک که جلوه ی زیبایی به خانه ی شما می دهند.

کابینت کلاسیک همیشه یکی از کابینتهای پرطرفدار بوده و مدلهای مختلف اون مثل کابینت کلاسیک ممبران و کابینت کلاسیک چوبی، بین مردم ازمحبوبیت و جذابیت خاصی برخورداره. تاحالا فکر کردین که کابینت کلاسیک چیه و چرا بهش میگن کلاسیک؟ یا مثلا یک کابینت باید چه اِلمان هایی داشته باشه تا بهش بگیم کلاسیک؟ میونین در ادامه جواب این سوالات رو بگیرین و در پایان هم چند مدل کابینت کلاسیک سفید و رنگ بندی های دیگر رو باهم ببینیم.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

«کلاسیک» به طور کلی در مقابل «مدرن» به کار میره. این قضیه در مورد دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه هم صادقه. با اینکه این دو سبک از هنر، در تقابل باهم نیستن اما تفاوت هایی بنیادی باهم دارن و میشه اون هارو باهم مقایسه کرد. البته با وجود تفاوت هایی مشخص، گاهی در بعضی موارد نمیتونیم مرز مشخصی برای این دو نوع از کابینت قرار بدیم و کابینت مورد نظرمون ممکنه مشخصه های هر دو نوع رو داشته باشه.

کابینت کلاسیک سفید

پیشینه ی سبک کلاسیک در هنر

قبل از اینکه بخوایم کابینت کلاسیک رو بررسی کنیم ابتدا ببینیم که سبک کلاسیک چیه و مبدا و منشا اون کجاست؟ سبک کلاسیک یک جنبش هنری مربوط به قرن هفدهم در اروپاست که منشا اون به یونان و روم باستان میرسه. منشا این لغت به معنی درجه اول بوده و برای نویسندگانی استفاده میشد که نوشته های آنان در کلاس درس تدریس میشده و به طور کلی اثر کلاسیک اثریه که اکثریت افراد اون رو قبول دارن و از اون به عنوان یک اثر نمونه یاد میکنن.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

آثار کلاسیک در تمامی رشته های هنری از جمله دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه وجود داره و تداعی کننده ی احساسات نوستالژیک برای ماست. برای همین احساساته که خیلی از ما ترغیب میشیم تا از آثار کلاسیک استفاده کنیم.

طراحی دکوراسیون کلاسیک اروپایی

کابینت کلاسیک چیست؟

کابینت کلاسیک، دنباله ی هنر طراحی داخلی کلاسیکه و بنابراین ویژگی اصلی هنر کلاسیک یعنی نوستالژی بودن رو با خودش به یدک میکشه. در آشپزخانه ی کلاسیک، کابینت ممبران کلاسیک و یا کابینت چوب کلاسیک دیده میشه. این دو متریال قابلیت ایجاد طرح و نقش های مختلف ساده و پیچیده رو روی خودشون دارن. طرح هایی که از مشخصه های دیگر این سبک از کابینت هاست.

کابینت آشپزخانه هایگلاس

عکس کابینت

کلیک کنید

کابینت کلاسیک چوبی

کابینت کلاسیک آشپزخانه عموما دارای طرح های ساده نبوده و نقش و نگار های زیادی داره. برای مثال پاخور ها و تاج های پرنقش و یا درب های دارای معرق و منبت و درب هایی که سطح بالشی شکل و منحنی دارن از مشخصه های طرح های کلاسیک کابینته. این کابینت اجزایی مثل تاج داره که در کابینت های مدرن به چشم نمیخوره. همچنین سرستون های منبت کاری شده و قاب های زیبا از دیگر ویژگی های کابینت های کلاسیک است. بعلاوه باید اینو هم بگم که قیمت کابینت کلاسیک به دلیل نقش و نگارها و متریال سازنده، خیلی بالاست.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

یکی از مواردی که در کابینت های کلاسیک آشپزخانه به چشم میخوره، وجود بوفه هایی با درب شیشه ای در این سبکه. در این بوفه ها که حالت ویترینی دارن، ظروف و وسایل دکوری کلاسیک قرار گرفته و نمایش داده می شن.

کابینت کلاسیک رنگ سفید

یکی دیگر از ویژگی های شاخص کابینت های کلاسیک اینه که اجزا به صورت قرینه هستن. کلا طراحی این کابینت ها براساس قرینگی صورت میگیره و ما کمتر میتونیم جاهایی رو پیدا کنیم که قرینه نیستن.

همانطور که گفتیم، کابینت های کلاسیک عموما از جنس چوب یا ممبران بوده یا دارای طرح چوب هستن. کابینت کلاسیک سفید دراین سبک از کابینت ها، خیلی پرکاربرده. علاوه بر رنگ سفید، رنگ های کرم، مرواریدی، قهوه ای، گردویی، خاکستری و به طور کلی رنگ های سنگین در کابینت های کلاسیک جدید پرکاربرده و معمولا رنگ هایی مانند قرمز، زرد، نارنجی و این دسته از رنگ ها کمتر به کار میرن.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

مدل های کابینت کلاسیک سفید

در اینجا باهم چند مدل کابینت کلاسیک سفید ممبران و چوب رو میبینیم و بررسی میکنیم. به این دلیل کابینت کلاسیک سفید رو جدا کردیم که این رنگ کاربرد زیادی در سبک کلاسیک داره و بیشتر از رنگ های دیگه استفاده میشه.

کابینت کلاسیک با سنگ کورین سیاه

یک کابینت کلاسیک سفید چشم نواز. یادتونه گفتم در کابینت کلاسیک از بوفه و ویترین استفاده میشه؟ میتونین نمونه ی اون رو در این مدل ببینین. این آشپزخانه بااینکه کابینت های سفیدی داره و رنگش شاد نیست اما رنگ بندی کلی فضا که شامل کابینت و کفپوش و ظروف و دکوراسیونه، شاده و نورپردازی خیلی خوبی داره. آشپزخانه ی این خانه مشکلی از جهت جا نداشته و کاملا جادار و بزرگه. این مدل میتونه برای یک خونه ی ایرانی کاملا مناسب باشه.

کابینت کلاسیک سیاه و سفید

یک مدل دلنشین و دوست داشتنی ممبران کلاسیک سفید. کف با طرح چوب به گرمی فضا کمک کرده و پنجره های بزرگ باعث نورگیر بودن آشپزخانه شده. البته درب ها و پاخور های این کابینت ها زیاد پر طرح و نقش نیستن و خیلی ساده هستن اما باز هم درب های اون از کابینت های مدرن دارای نقش و طرح بیشتری هستن.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت کلاسیک طوسی سفید

یک مدل کلاسیک سرد. تلفیق کابینت سفید با دیوار های طوسی باعث انتقال حس سرما میشه. درب های شیشه ای و پنجره های بزرگ باعث نورگیر بودن آشپزخانه شده اما رنگ طوسی دیوار ها ممکنه باعث دلگیری اهالی خانه بشه. چراغ های بالای جزیره، صندلی های دور اون و گلدان روی جزیره کاملا کلاسیک بوده ولی مدل شیرآلات بیشتر حالت مدرن دارن. به نظر اگر در رنگ دیوار ها مقداری بازنگری بشه میتونه یک مدل خیلی جذاب بشه.

کابینت کلاسیک ترکیب سفید قهوه ای

تلفیق رنگ سفید و قهوه ای در کابینت. ترکیبی پرکاربرد و چشم نواز که تکراری هم نمیشه. یک فضای جادار و کاربردی با ویترین که میتونه چینی ها و لوازم لوکس در اون قرار بگیره.

کابینت کلاسیک اورپایی

یک مدل کابینت کلاسیک سفید جذاب و چشم ربا. تاج بالای گاز که محل قرار گرفتن هوده، پاخور ها، بوفه ها و حتی طرح پرده تماما کلاسیک بوده و نشون دهنده ی یک آشپزخانه ی کلاسیک کامله. حتی سبک لوستر بالای جزیره هم کلاسیک بوده و چشم رو جذب خودش میکنه. تلفیق رنگ قهوه ای و طرح چوب کفپوش و رنگ سفید کابینت ها هم بااینکه خیلی در خانه ها و مدل های مختلف پرکاربرده اما اصلا و ابدا تکراری و کسل کننده نیست. میشه گفت نمونه ی کامل یک آشپزخانه ی کلاسیک.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت کلاسیک مجلل و زیبا

یک مدل تماما کلاسیک جذاب دیگه! مدلی باشکوه و مجلل که دارای قسمت های متعدده و خیال شما رو از جهت تامین فضا راحت میکنه. طرح های بالای سینک، طرح درب ها، ستون های کنار جزیره، پاخور ها و تاج ها همگی نشون دهنده ی کلاسیک بودن فضاست. نورگیری عالی و تلفیق رنگ ماهرانه به زیبا شدن این مدل کمک کرده. مدلی دوست داشتنی و چشم نواز.

کابینت اروپایی کلاسیک سفید و قهوه ای

اگه بخوام کوتاه در مورد این مدل حرف بزنم، باید بگم ترکیب ماهرانه ی رنگ سفید و بقیه ی رنگ ها در کنار رعایت اصول کلاسیسم. اون پنجره های بزرگ و پرنوری فضا در دیده شدن این مدل بی تاثیر نیست. میتونیم بگیم چشم نواز و درخشان.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت تلفیق کلاسیک و مدرن

اول از این مدل یک انتقاد کنیم! فضای کم نور باعث میشه که اگه یک طرح کلی مزیت داشته باشه اما اون مزیت ها به چشم نیاد و زیر این عیب پنهان بشه. این مدل تمام سفید نیست اما بخش اعظمی از اون سفیده و با وجود ترکیب رنگ و طرح جذاب و تلفیقی از کلاسیک و مدرن بودن، کم نوری فضا باعث شده این مزیت ها کمتر دیده بشه.

عکس کابینت ممبران

انواع کابینت آشپزخانه

کلیک کنید

سایر مدل های کابینت کلاسیک جدید

کابینت کلاسیک ترکیب رنگ سفید طوسی زیبا

در این مدل درب ها و پاخور های نسبتا پر از نقش و نگار و چراغ های متفاوتی که بالای جزیره قرار دارن، جلب توجه میکنن. صندلی های کلاسیک با سبک کلی آشپزخانه هماهنگه و آشپزخانه از نظر نورپردازی نسبتا قویه. تنها مشکل این آشپزخانه که مشکلی ساختاریه، پنجره ی کوچیک اونه که ممکنه کمی فضا رو دلگیر کنه. البته رنگ بندی این آشپزخانه هم این ریسک رو بیشتر میکنه که فضا به سمت دلگیر شدن حرکت کنه.

کابینت کلاسیک چوبی

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت کلاسیک چوبی پرنقش و نگار که حتی اگه به کارهای کلاسیک علاقمند نباشین، قابلیت جذب شمارو داره. کابینت های چوبی همیشه گزینه های خوبی برای اجرا در آشپزخانه هستن. استحکام خوبی دارن و هیچوقت هم تکراری نمیشن. اما مساله در کابینت های چوب اینه که خیلی از کابینت های دیگه گرون تر هستن و هرکسی نمیتونه کابینت های آشپزخانه خودش رو چوب کار کنه! مخصوصا اگه آشپزخانه ی شما مانند مدل آشپزخانه ی بالا بزرگ باشه و نیاز به متراژ زیاد کابینت و جزیره داشته باشه! اگه از نظر مالی مساله ای ندارید حتما روی کابینت چوبی به عنوان یک گزینه ی خیلی جذاب فکر کنین.

کابینت کلاسیک طوسی طلایی

شلف طلایی که در کنار پنجره وجود داره بیشتر در مدل های مدرن بکار میره و کمتر در نمونه های کلاسیک دیده میشه. میشه گفت اون قفسه های شیشه ای که در بالای آشپزخانه قرار دارن نمونه ای از کلاسیک بودن آشپزخانه و این شلف های کنار پنجره نمونه ای مدرن بودن فضا هستن. ترکیب طلایی و طوسی و سفید خیلی در کنار هم نشسته و زیبا به نظر میاد. یراق آلات و دستگیره های لاکچری طلایی باعث انتقال حس لوکس بودن میشه. میشه گفت این مدل ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیکه.

کابینت چوبی کلاسیک زیبا و پرکار

یک مدل کابینت کاملا کلاسیک چوبی دیگه با کلی کنده کاری و نقش و نگار. اینجا چون کابینت ها قهوه ای سوخته هستن، کفپوش قهوه ای خیلی روشن کار شده تا فضا کسل و خسته کننده نشه. البته طرح چوب به صورتیه که کمتر مارو دل زده میکنه یا برامون تکراری میشه اما به هرحال این اقدامات مثل انتخاب رنگ مناسب و متفاوت بین کفپوش و کابینت میتونه جلوه ی خوبی به آشپزخانه بده.

کابینت چوبی کلاسیک طوسی سفید

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

توی کابینت کلاسیک از رنگ مشکی و یا طوسی تیره خیلی کم استفاده میشه و غالب مدل ها به رنگ سفید یا قهوه ای هستش. اما اینجا میبینین که رنگ کابینت ها طوسی تیره ست و  تمامی المان های یک کابینت کلاسیک رو داره. البته این طرح ها در ایران کمتر طرفدار دارن و خانوم های ایرانی از این  رنگ ها به دلیل دلگیر بودن، کمتر استفاده میکنن. حالا هرچقدر هم که لاکچری باشه 😊کابینت کلاسیک کرم قهوه ای

لاکچری و گرم! به نظر این دو کلمه میتونه توصیف مناسبی برای این مدل باشه.

کابینت کلاسیک لاکچری طوسی طلایی

تلفیقی از مدرنیته و کلاسیک. شیر آلات و شلف تماما مدرن بوده و طرح کابینت کلاسیکه. طرح آجری پشت هم حالتی نوستالژیک داره اما به همون دلیلی که در مدل قبلی گفتم، زیاد در بین خانم های ایرانی محبوب نیست و طرفدار نداره.

طرح کابینت کلاسیک طوسی

ترکیب رنگ قشنگی شده. فضای آشپزخانه در اینجا بزرگ و جاداره و خیال شمارو از جهت جادادن وسایل در کابینت ها و قفسه ها راحت میکنه. تاج و بوفه و ستون های کنار جزیره و کنده کاری و طرح و نقش روی کابینت ها بعلاوه ی کفپوش چوبی، همگی حس نوستالژیک رو در شما بیشتر میکنه. یادتونه که این مشخصه ی یک طرح کلاسیک بود.

آشپزخانه ترکیب کلاسیک و مدرن سفید طوسی

غرق در نور. شاید توصیف خوبی برای این آشپزخانه باشه. آشپزخانه ای کلاسیک با رگه هایی از مدرنیته. البته ظاهرا علاوه بر آشپزخانه، سایربخش های خانه هم حالت کلاسیک با رگه های مدرن داره. اینو میشه از صندلی های وسط سالن متوجه شد. تنها مشکلش رنگ بندی دلگیر این مدله که ممکنه اونو کم طرفدار کنه.

کابینت‌ساز حرفه ای رو پیدا کن و قیمت بگیر پیدا کن

کابینت کلاسیک با جزیره چوبی

آشپزخانه ی در دار با جزیره و طرح تماما چوب. در اینجا هم تمامی المان های کلاسیک شدن یک آشپزخانه وجود داره. البته شاید بهتر بود که روی جزیره از سنگ با رنگ روشن تری استفاده میشد. یراق آلات با رنگ برنزی و سبک کلاسیک که در این مدل میبینین میتونه خیلی به فضا برای کلاسیک بودن کمک کنه. این آشپزخانه یک مزیت دیگه هم که نسبت به سایر آشپزخانه ها داره اینه که درب داره و میتونه حریم خصوصی آشپزخانه رو حفظ کنه.

نوشته کابینت کلاسیک، مدل های کابینت کلاسیک که جلوه ی زیبایی به خانه ی شما می دهند. اولین بار در سلام ساختمان. پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *